امروز ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۴
قزلی در اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر:

جریان جدی ادبیات دستخوش جو زدگی نمی‌شود/ تلاش برای حل حواشی جشنواره

آیین پایانی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، عصر روز گذشته شنبه 12 بهمن در مجتمع فرهنگی و سینمایی هلال شهر زاهدان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صبا، مهدی قزلی دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره شعر فجر با مرور کارنامه اجرایی خود در بنیاد شعر و ادبیات داستانی گفت: این برنامه، هجدمین جشنواره ملی و بین‌المللی است که در شش سال خدمت در بنیاد شعر و ادبیات داستانی به کمک همکاران و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌کنیم.

وی با تشکر از ۲۰ عضو هیات علمی و گروه داوری جشنواره چهاردهم شعر فجر، به حاشیه‌های جشنواره امسال پرداخت و گفت: در این فعالیت ادبی، علیرغم سمپاشی‌های بی‌وطنان برای تحریم جشنواره، به وضوح دیدیم که جریان جدی ادبیات دستخوش جوزدگی نمی‌شود، هر چند نسبت به وقایع اجتماعی و پیرامونی دارای کنش و واکنش فعال است.

دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر با اشاره به روند برگزاری جشنواره امسال اظهار کرد: برگزاری محفل افتتاحیه همزمان شد با التهابات جدی کشور که با ترور سردار عزیز، حاج قاسم سلیمانی شروع شد و با اتفاقات دیگر ادامه پیدا کرد و مجال برگزاری محافل بیشتر را از ما گرفت. هر چند افتخار حضور بر مزار سردار سلیمانی و شعرخوانی به احترام خونش را از دست ندادیم.

وی اظهار کرد: سفر به مناطق سیل‌زده و تصمیم برگزاری اختتامیه جشنواره در استان سیستان و بلوچستان هم بر اساس دیدگاه کنش‌مند معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد اتخاذ شد و پس از مشهد و تبریز، زاهدان سومین شهری است که مقصد نهایی جشنواره شعر فجر بوده است.

قزلی با اشاره به بخش جنبی جشنواره امسال نیز گفت: در بخش ویژه شعر جوان، بیش از ۲۰۰۰ اثر از سوی بیش از ۴۰۰ شاعر جوان زیر ۲۵ سال از سراسر کشور به دبیرخانه رسید که از تنوع جغرافیایی و کیفیت بی‌نظیری برخوردار بود.

وی همچنین یادآور شد: مسئولیت حاشیه‌های پیش آمده در این بخش بر عهده دبیرخانه و من به عنوان دبیر اجرایی است و تلاشمان حل صبورانه مساله است.

مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی در پایان صحبت‌های خود، با تبریک به برگزیدگان جشنواره، از حسنِ اعتماد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری این برنامه و نیز همراهی‌های بی‌دریغ مسئولان فرهنگی و اجرایی استان تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است