امروز ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۶
قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی خبر داد:

هنرمندان با «بچه‌های آفتاب» کودکان سیستان و بلوچستان را همراهی می‌کنند

حبیب ایل‌بیگی جزییات برنامه «بچه‌های آفتاب» را با هدف همدلی و همراهی با کودکان مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، حبیب ایل‌بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی درباره برنامه «بچه‌های آفتاب» که در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود، گفت: هر سال جشن سیمرغ و پروانه‌ها علاوه بر نمایش فیلم های کودک و نوجوان با حضور سینماگران کودک و نوجوان در مناطق شهر تهران برگزار می شد اما امسال با توجه به سیل سیستان و بلوچستان تصمیم به اجرای این برنامه برای بچه‌های شهرها و روستاهای سیل‌زده گرفتیم. مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انجمن سینمای جوانان ایران و سازمان بنادر و دریانوردی در برپایی این برنامه ما را همراهی می‌کنند و باحضور جمعی از اهالی سینمای کودک تلاش داریم با برپایی برنامه‌های هنری برای بچه‌ها روزهای خوبی را رقم بزنیم.

وی افزود: پوران درخشنده، سیدجواد هاشمی، بهنوش بختیاری، مهران رجبی، حسن آقاکریمی، علی عبدالعلی‌زاده و مجید قناد به همراه گروهش، آزیتا رضایی (خاله رویا) و مجتبی ظریفیان (عمو مهربان) برای برگزاری برنامه «بچه‌های آفتاب» با ما همراهی می‌کنند و ضمن برگزاری برنامه‌های مفرح، هدایایی شامل اسباب‌بازی که برای کودکان تهیه شده توسط هنرمندان به کودکان اهدا می‌شود.

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی درباره امکانات نمایش فیلم در این برنامه بیان کرد: انجمن سینمای جوانان ایران با ارسال چند دستگاه سینمای سیار به شهرهای مختلف برای کودکان فیلم نمایش می‌دهد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم یک تریلی مجهز به سینماسیار و امکان پخش صوت و تصویر خوب را با گروه هنرمندان همراه می کند.

ایل‌بیگی در پایان اظهار کرد: چون پیش از این برنامه‌های مختلف هنری در استان برگزار شده، با هماهنگی‌های انجام شده تلاش داریم به بخش‌هایی برویم که تاکنون در آنجا برنامه‌ای برگزار نشده تا بچه‌های بیشتری از این برنامه‌ها استفاده کنند.

«بچه‌های آفتاب» در روزهای ۱۵، ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است