امروز ۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۳۱

بودجه طرح عیدانه کتاب افزایش یافت

خانه کتاب اعلام کرد بودجه طرح عیدانه کتاب به مناسبت ولادت امام علی (ع) و روز جمهوری اسلامی ایران به 25 میلیارد ریال رسید.

به گزارش صبا، کتابفروشی های عضو طرح عیدانه کتاب به مناسبت ولادت امام علی(ع) و روز جمهوری اسلامی ایران با افزایش ۱۰ درصدی تخفیف طرح عیدانه کتاب، کتاب های خود را با تخفیف ۳۰ درصدی عرضه می کنند.
این کتابفروشان با تمدید سه روزه زمان اجرای طرح در سراسر کشور طی روزهای چهاردهم و پانزدهم فروردین ماه میزبان خریداران کتاب هستند.
طرح عیدانه کتاب با شعار «کتاب عیدی دهیم» با مشارکت ۷۹۳ کتابفروشی از ۲۲ اسفند ماه در کتابفروشی‌های عضو طرح در ۳۰ استان و از ۲۵ اسفند ماه در تهران آغاز به کار کرد.
با گذشت دو هفته از اجرای طرح عیدانه کتاب در استان های سراسر کشور و پیوستن کتابفروشی های تهران به این طرح، بیش از ۳۱۸ هزار نسخه کتاب به فروش رسید.
در این طرح، استان های تهران، خراسان رضوی، اصفهان و قم تاکنون بیشترین مشارکت را به لحاظ تعداد کتابفروشی ها داشته و استان های فارس، کردستان و آذربایجان شرقی در جایگاه های بعدی قرار گرفته اند.
در سومین عیدانه کتاب،‌ پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس کتاب به ترتیب خراسان رضوی، تهران، اصفهان، گیلان، فارس، قم، خوزستان، مازندران، آذربایجان شرقی و همدان هستند.
تاکنون استان های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، گیلان، قم، فارس، آذربایجان شرقی، خوزستان، مازندران و کردستان پرفروش ترین استان ها بر اساس مبلغ فروش معرفی شدند.  نیکنام حسینی پور مدیرعامل خانه کتاب پیش از این اعلام کرده بود، در طرح عیدانه کتاب ۲۰ میلیارد ریال یارانه برای کتابفروشی های سراسر کشور اختصاص یافته و هر ایرانی می تواند با مراجعه به کتابفروشی های عضو این طرح تا سقف یک میلیون ریال کتاب شامل طرح را خریداری و تا ٢٠ درصد تخفیف بگیرد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است