امروز ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴

اعتراض به حذف مردم عرب خوزستان در ۲ برنامه صداوسیما

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در پی حذف مردم عرب خوزستان در برنامه های صدا و سیما به رئیس رسانه ملی نامه نوشت.

به گزارش صبا، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در پی حذف مردم عرب خوزستان در برنامه های صدا و سیما به رئیس رسانه ملی نامه نوشت و از علی عسکری خواهان عذرخواهی رسمی شدند. در این نامه آمده است:

جناب اقای دکتر عسکری
رئیس محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
با سلام و احترام

متاسفانه شبکه دو سیما، در به نمایش گذاشتن میان برنامه ای از پراکندگی قومیت ها در نقشه ایران و حذف نشان گذاری مردم ولایتمدار و انقلابی عرب ‌خوزستان در نقشه ایران اسلامی، قلب این مردم شریف را جریحه دار نمود و همچنین در مسابقه ای پاسخ صحیح را این گزینه قرار داده اند که: اکثریت ابادانی ها بوشهری هستند!
انتظار آن است که جنابعالی ونیز  عوامل ساخت آن میان برنامه و آن مسابقه از این مردم حداقل عذر خواهی رسمی نمایید  و در عمل جبران گذشته شود و این میان برنامه با نشانه و هویت مردم عرب اصلاح شود.
در برنامه های حساس و ویژه با دقت و حساسیت و لحاظ همه جوانب امر نظارت بیشتر نمایید تا این اشتباهات پر هزینه تکرار نشود.
قومیتهای ایرانی با تمام ظرفیت ها و امکانات با وحدت و همدلی و همگرائی از وحدت و تمامیت ارضی ایران دفاع می کنند و مردم شریف عرب خوزستان در هشت سال دفاع مقدس و دفاع از حرم با تقدیم شهدای سرافراز زیادی همچنان  وفاداری خویش را به اسلام و مکتب اهل بیت علیهم السلام و نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه و ایران اسلامی ثابت کرده اند.
تحریک قومیت ها بسیار  خطرناک و یک حرکت ضد انقلابی است. و مخاطرات امنیتی و اثار مخرب اجتماعی فراوانی دارد.
بدیهی است، جایگاه ویژه مردم نجیب عرب ایرانی در منظومه  اقتدار اجتماعی نظام اسلامی قابل انکار نیست و تنها در سایه هوشمندی و توانمندسازی و بالا بردن سطح رضایت مندی اجتماعی و دقت نظر در حفظ کرامت و منزلت اجتماعی ‌و عدالت در همه سطوح و وحدت و همدلی همه قومیتهای ایرانی، رشد و شکوفائی و تعالی مادی و معنوی حاصل می شود.    ‌
عباس کعبی نماینده مردم شریف خوزستان در مجلس خبرگان رهبری

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است