امروز ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۳

اکثر فیلمسازان ما سعی کردند راه تقلید را پیش بگیرند

این 12 سالی که در سینما، تئاتر و تلویزیون فعالیت می‌کنم، هیچ وقت از تمرین‌های تئاتر فاصله نگرفتم چون فکر می‌کنم کمک‌های فراوانی به بازیگر خواهد کرد.

 

آزاده صمدی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در خصوص اینکه فعالیت تئاتری تا چه حد به پیشرفتش در سینما کمک کرده، گفت: قالب‌ریزی و پایه و اساس من در زمینه بازیگری، از تئاتر شروع شد و این ۱۲ سالی که در سینما، تئاتر و تلویزیون فعالیت می‌کنم، هیچ وقت از تمرین‌های تئاتر فاصله نگرفتم چون فکر می‌کنم کمک‌های فراوانی به بازیگر خواهد کرد.
وی درباره جهان‌بینی و شناخت از بازیگری و تفاوت آن بین نسل جدید و قدیم بیان کرد: من راجع‌ به تفاوتش حرف نمی‌زنم، فقط این را می‌دانم که هر بازیگری در هر دوره و دهه‌ای برای به روز نگه داشتن خود باید کارهایی از قبیل کتاب‌ خواندن، فیلم دیدن و ورزش‌ کردن را به طور دائم انجام داده و آن‌ها را مدیریت کند.
صمدی در مورد حال و هوای سینمای ایران و کمبود برخی ژانر‌ها بین فیلم‌ها عنوان کرد: نظری که الان می‌دهم کاملاً شخصی است، و شاید برخی‌ها هم دوست نداشته باشند اما بعد از زمان ورود برخی فیلمسازان مانند کیارستمی و فرهادی که سبک
و سیاق خاص خود را دارند و در سینما تحول ایجاد کردند، اکثر فیلمسازان ما سعی کردند تقلید پیشه بگیرند و فیلم‌های خود را مانند آن‌ها بسازند. در صورتی که باید توجه داشت تفاوت هر فیلمسازی به نگرش، دیدن،‌ شنیدن و خواندن دنیای اطرافش است. به این جهت است که افرادی مانند کیارستمی و فرهادی خاص و مؤلف می‌شوند. پس باید دست از تقلید برداشت و کار خود را کرد.
این بازیگر در مورد چگونگی همکاری با فیلم «ارغوان» و آخرین فعالیت هنری خود عنوان کرد: سابقه دوستی من با کارگردان «ارغوان» به حدود ۱۵ سال پیش و زمانی که دانشجوی تئاتر بودم، بر می‌گردد و در آن زمان من برای بنکدار و علی‌محمدی فیلم کوتاهی بازی کردم و همکاری ما شکل گرفت و جدیدترین فعالیت من همکاری با مانی حقیقی در فیلم «۵۰ کیلو آلبالو» است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است