امروز ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۵۸

“عبور” جایزه ویژه جشنواره اسپانیایی را گرفت

فیلم کوتاه "عبور" به کارگردانی پگاه ارضی جایزه ویژه داوران یک جشنواره اسپانیایی را از آن خود کرد.

در پی حضور فیلم کوتاه “عبور” در بیست و هفتمین دوره جشنواره گیرونا اسپانیا، در مراسم اهدای جوایز این رویداد سینمایی، تندیس ویژه داوران به پگاه ارضی کارگردان این فیلم تعلق گرفت.
این فیلم که به تهیه کنندگی موسسه فرهنگی هنری اندیشه ماهان و سرمایه گذاری نامدار فریدونی تولید شده است اقتباسی آزاد از داستان “نصفه شبانه روز” نجیب محفوظ است و نگاهی گذرا به زمان و زندگی دارد. “عبور” داستان پسری را روایت می‌کند که در روز اول مدرسه‌اش در راه برگشت به خانه‌اش با اتفاقات زیادی مواجه می شود.
عوامل این فیلم عبارتند از: فیلمبردار: نوید ارضی، تدوین و دستیار کارگردان: سروش طباطبایی، صداگذار: حسن مهدوی، صدابردار: سعید زند و فرزین زند، مدیر تولید: محمود شاه محمدی و بازیگران: مهدی حسینی نیا، شروین ارضی و …
به گفته کارگردان این فیلم  که در حال حاضر در اسپانیا به سر می برد، این فیلم برای شرکت در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ارسال شده و در انتظار نتیجه بررسی هیأت انتخاب جشنواره است.
فیلم کوتاه داستانی “عبور” اول اسفند ماه سال گذشته در مازندران کلید خورد و تا یک هفته تصویربرداری آن ادامه داشت.
پگاه ارضی تحصیلات سینمایی خود را در آکادمی فیلم نیویورک سپری کرده و فیلمنامه نویسی را در کارگاه فیلمنامه نویسی پاول شریدر و اصغر فرهادی در تورنتو کانادا آموخته است. این کارگردان پیش از این ساخت فیلم کوتاه «کلاکت»، مستند کوتاه «کبری» و …را در کارنامه خود داشته است. همچنین طراحی و تدوین پشت صحنه فیلم «مثل یک عاشق» به کارگردانی عباس کیارستمی از دیگر فعالیت های وی در زمینه فیلمسازی است.
پیش از این فیلم کوتاه “سکوت” به کارگردانی ارضی نامزد دریافت ۷ جایزه در جشنواره های خارجی شده و از بین آن ها ۴ جایزه را از آن خود کرده است.
انتهای مطلب/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است