امروز ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۱
حسن زارعی در گفتگو با صبا: 

«دیوار به دیوار» قصه‌های مردم را روایت کرد/ همبازی شدن با ترانه علیدوستی در «اورکا»

حسن زارعی بازیگر سینما و تلویزیون می‌گوید یکی از دلایل ماندگاری سریال «دیوار به دیوار» این بود که قصه مردم را روایت کرد.
حسن زارعی بازیگر سینما، تلویزیون در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری صبا درباره سریال «دیوار به دیوار» که به تازگی بازپخش آن از شبکه تماشا به پایان رسیده است، بیان کرد: من چند سال بود که فعالیت نمی‌کردم اما دورادور دستی بر آتش داشتم. در سال های گذشته در سریال های مختلفی حضور داشتم و در این مدت نیز مشغول کار در همین زمینه بودم. در ارتباط با کارهای آموزشی هم با امین تاریخ یک مرکز آموزش راه اندازی کردیم و به کارهایی در همین حرفه مشغول بودم تا اینکه پس از چند سال به دعوت دوستم سامان مقدم که در فیلم سینمایی «نهنگ عنبر» با ایشان همکاری داشتم، برای سریال «دیوار به دیوار» دعوت شدم و شرایط فراهم شد که در این سریال به ایفای نقش بپردازم.
بازیگر «دیوار به دیوار» در پاسخ به این پرسش که آیا سریال‌هایی را که از شبکه تماشا پخش می‌شود نگاه می‌کند یا نه، گفت: اگر وقت داشته باشم، نگاه می‌کنم. شبکه‌هایی مانند تماشا، آی فیلم و نمایش وجودشان لازم است زیرا با پخش کارهای قدیمی باعث تجدید خاطرات یک فرد با یک سریال یا فیلم می‌شوند. هم‌چنین اگر مخاطبان در زمان پخش موفق به دیدن کارها نشده باشند، می‌توانند کارها را از این شبکه ها دنبال کنند. طبیعتا این شبکه‌ها تمرکز بیشتری بر پخش سریال و فیلم در مقایسه با دیگر شبکه‌ها دارند و به نظر من این موضوع بسیار خوب است.
زارعی درباره راز ماندگاری سریال «دیوار به دیوار» عنوان کرد: من معتقدم قصه‌هایی که از بطن جامعه بیرون می‌آید و قصه های خود مردم است، مردم با آن خیلی خوب ارتباط برقرار می‌کنند. مخاطبان حتما از یک قصه یک خطی ساده بدون پیچ و خم و بالا و پایین که از خودشان گرفته و به شکل هنرمندانه به آن‌ها بازگردانده می‌شود، استقبال می کنند. «دیوار به دیوار» هم حال و روز مردم را روایت کرد.
وی افزود: همچنین در این مجموعه نشان دادیم افراد علیرغم مشکلات و کشمکش‌هایی که با هم دارند اما یک فضای کودکانه ای بینشان حاکم است و در همه احوال به هم کمک می‌کنند و خود را دوست یکدیگر می‌دانند. ما در حال حاضر این ویژگی را در جامعه از دست داده ایم. حتی خود من از سامان مقدم کارگردان این سریال اجازه گرفتم که کودک درون خلیل زاده را زنده کنم و آن را نشان بدهم.
بازیگر «دیوار به دیوار» تاکید کرد: شاید یکی دیگر از دلایل موفقیت این سریال بازی های خوب هرکدام از دوستان در این مجموعه بوده است.
زارعی در جواب به این سوال که آیا از بین نقش‌هایی که ایفا کرده نقشی بوده است که به طور خاص آن را دوست داشته باشد، گفت: من معتقدم که یک بازیگر هیچ وقت نمی‌تواند از نقش خود راضی باشد. همیشه فکر می‌کنم در ایفای یک نقش یک چیزی را جا گذاشته ام و باید بیشتر تلاش کنم و اشکال ها را برطرف کنم. طبیعتا در هنر نمی توان گفت من بهترین هستم زیرا هنر بسیار وسعت دارد و مانند دریا پهناور است. خودم نمی توانم خودم را قضاوت کنم و باید به دست مخاطب بسپارم که آن‌ها به من بگویند در چه نقشی بهتر بودم.
بازیگر «مرضیه» با بیان اینکه با هر نقشی که بتواند با آن ارتباط برقرار کند می‌پذیرد، بیان کرد: در کنار این موضوع بیشتر به سوی بازی در شخصیت های رئال می‌روم تا انتزاعی و خیالی.
وی در پایان درباره جدیدترین فعالیت‌های خود مطرح کرد: فیلم سینمایی «اورکا» را با سحر مصیبی کار کردم. این فیلم درباره خانم شناگری است که با دست های بسته رکورد گینس را جابه جا می‌کند. در این فیلم سینمایی که بخش بزرگی از آن در منطقه چابهار فیلمبرداری شد با ترانه علیدوستی، مسعود کرامتی، مهتاب کرامتی و مهتاب نصیرپور و بچه های بومی منطقه چابهار همبازی بودم. تصویربرداری این فیلم همچنان ادامه دارد اما بازی من به پایان رسیده است.
سپیده شریعت رضوی
انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است