امروز ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۳

«ایران و دور دنیا در ۸۰۰ روز»روایتگر جاذبه های گردشگری

مجموعه «ایران و دور دنیا در 800 روز» به تهیه‌کنندگی مسعود علم‌الهدی برای شبکه مستند سیما تولید می‌شود.

 

به گزارش صبا، ماجرای این مجموعه مستند به دو گردشگر انگلیسی که زن و شوهر هم هستند می‌پردازد. آنها در ۸۰۰ روز با ماشین شخصی خود به دنیا سفر می‌کنند. این دو پیش از ورود به هر کشور، هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهند و دوستان‌شان قبل از ورودشان، زمینه برای حضور آنها را فراهم می‌کنند. حالا نوبت به ایران رسیده و کشور ما نخستین کشوری است که به‌صورت حرفه‌ای از حضور این جهانگردان در ایران فیلم تهیه میکند.

این زوج انگلیسی، اما جووان اسمارت و اندرو دانیل اسمیت تا‌کنون به حدود ۴۰ کشور سفر کرده اند و از فولکلور گرفته تا موضوعات شهری و مناطق تاریخی و دیدنی‌های کشورها را دیده و با آنها آشنا شده‌اند، ضمن اینکه از دیده‌های خود تصویربرداری هم کرده‌اند. این دو از شنبه ۱۴ شهریور با هماهنگی‌ گروه تولید این مستند، از مرز سرخس وارد ایران شده‌اند و یک روز در مشهد بوده‌اند. جالب اینکه آنها از حرم امام رضا (ع) نیز بازدید کرده‌اند و صحنه منقلب شدن آنها از حضور در این فضای روحانی، از بخش‌های جذاب مجموعه خواهد بود.

آنها همچنین یک روز در بجنورد مانده‌اند و در یک عروسی محلی هم شرکت کرده‌اند. آنها اکنون در گرگان هستند. ویژگی جالب سفرهای این زوج، این است که اهل رفتن به هتل و مسافرخانه نیستند و خودشان در شهرها چادر می‌زنند. نکته جالب اینکه اسمارت و اسمیت یک سایت دارند که در آن پرچم کشورهایی که به آن سفر کرده اند را قرار می‌دهند و امروز و با ورود این زوج به تهران، پرچم کشور ما هم به این سایت اضافه می‌شود.

عوامل «ایران و دور دنیا در ۸۰۰ روز» به کارگردانی محمدعلی سلیمانی، از ثانیه ورود این زوج به ایران در کنارشان بوده‌اند. اما و اندرو قرار است نزدیک به دو تا سه ماه در ایران باشند و گروه مستندساز تا پایان حضور آنها درکشور، همراهی‌شان خواهند کرد تا پیام صلح، دوستی و مهمان‌نوازی را به مخاطبان تلویزیون منتقل کنند.

این مجموعه در ۶ قسمت ۲۰ دقیقه‌ای برای شبکه مستند سیما تولید می‌شود و قرار است یک مستند بلند ۷۰ دقیقه‌ای نیز از آن استخراج شود.

انتهای مطلب/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است