امروز ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۴

تجلیل از مرضیه برومند

با تصمیم شورای سیاست‌گذاری بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، بزرگداشت جشنواره به «مرضیه برومند» کارگردان و بازیگر و عروسک‌گردان شناخته‌شده تئاتر، سینما و تلویزیون اختصاص یافت.

مرضیه برومند متولد سال ۱۳۳۰ که بیشتر با مجموعه «شهر موش‌ها» و «خونه مادربزرگه» برای کودکان شناخته‌شده است علاوه بر فعالیت مستمر در زمینه ساخت فیلم و سریال تلویزیونی به جهت توجه به هنر تئاتر و بخصوص تئاتر کودک و نوجوان و مشاوره ، آموزش و تشویق هنرمندان این عرصه، در بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان موردتقدیر قرار خواهد گرفت.

مرضیه برومند در طول سال‌ها فعالیت تئاتری ، در اجرای نمایش‌های شهر کوچک ما، کدو قلقله زن، الدوز و کلاغ‌ها، یک جفت کفش برای زهرا و…. حضور داشته است.

او سال گذشته دبیر پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی بود که با توجه به نمایش‌های عروسکی ویژه کودک و نوجوان این بخش را به شکل جدی مورد توجه قرار داد.

مراسم بزرگداشت این هنرمند در روز اختتامیه جشنواره ۱۴ مهرماه در شهر همدان و با حضور هنرمندان و مسئولان تئاتر و تئاتر کودک و نوجوان برگزار خواهد شد.

بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری شهرام کرمی ۹ تا ۱۴ مهرماه ۱۳۹۴در شهر تاریخی همدان برگزار می شود.

منبع:خبرگزاری ایسنا

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است