امروز ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۹

سینمای ایران ۴ هزار سالن می‌خواهد

حجت‌اله ایوبی از پروژه مگاپارس که در خیابان معلم تهران در حال احداث است، بازدید کرد. او در این بازدید با اشاره به به‌کارگیری دانش و فناوری روز در این مجتمع، گفت: ساخت پروژه کورش نشان داد ساخت سالن‌های سینمای در مجتمع‌های تجاری یک کار فانتزی نیست. در برخی مجتمع‌ها مانند چارسو البته بخش سینما از تجاری جدا شده و لابی جدایی برای این بخش درنظر گرفته شده که این مهم موجب شده به‌رغم سالن‌های کوچک این مجموعه، جشنواره‌های ما به چارسو برود.

ایوبی با توجه به ظرفیت‌های مگاپارس پیشنهاد کرد که سالنی با ظرفیت ۱۰۰۰ نفر در این مجتمع درنظر گرفته شود و در این صورت می‌توان این مجموعه را تبدیل به کاخ جشنواره کرد. این بازدید ایوبی هم بدون تیتر نبود. او گفت که سینمای ایران در حال حاضر نیازمند ۴ هزار سالن سینمایی است و در شرایطی که ما فعلا ۳۲۲ سالن فعال داریم، افزوده شدن ۷ سالن جدید در ماه‌های اخیر قابل توجه است.

مدیرعامل فارابی مقابل پرده سبز

فارابی قاطعانه به‌دنبال
حذف تصدی‌گری دولت است

علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد فارابی به همراه مجید مسچی مدیرعامل موسسه سینما شهر و محسن شمس مشاور مدیرعامل بنیاد با حضور در موسسه توسعه سینمایی پیروزگستر، آخرین دستاوردها و امکانات این شرکت بخش خصوصی را ستود. تابش در این دیدار گفت که حمایت از خود اتکایی تجهیزات فنی سینما همواره از اهداف مدیریت جدید بنیاد است و مدیریت جدید بنیاد فارابی قاطعانه سیاست کاهش و حذف تصدی‌گری دولتی را دنبال می‌کند. تابش به حذف فعالیت‌های موازی با بخش خصوصی در بنیاد اشاره کرد و ادامه داد: فارابی نه تنها انگیزه‌ای برای رقابت با این بخش ندارد بلکه تلاش خواهیم کرد رقابت و انگیزه ساخت، تامین و اجاره تجهیزات سینمایی در موسسات خصوصی جدی‌تر شود و در حال حاضر کارشناسان بنیاد در حال رایزنی و پی‌گیری زمینه‌های تحقق این فرآیند تا پایان سال هستند.

انتهای مطلب/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است