امروز ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳
  • کد خبر: 64099
  • گروه : هنر
  • تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت: 12:40
  • نسخه چاپی

پایان حکومت سرسنگی‌ها بر خانه هنرمندان ایران

سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های فراوان درباره تغییرات در مدیریت خانه هنرمندان ایران، مجید سرسنگی از مدیرعاملی این مجموعه کنار رفت و به احتمال فراوان مجید رجبی معمار، مدیر سابق شبکه تهران جایگزین وی می‌شود. این در حالی است که اهالی فرهنگ و هنر کشور، جدای از این گزینه و سایر گزینه‌های محتمل، حضور فردی از خانواده خود بر مسند مدیریت خانه هنرمندان را آرمانی‌تر می‌دانند.

به گزارش «صبا»، مجید سرسنگی سومین مدیرعامل خانه هنرمندان ایران که از سال ۹۰ بر صندلی مدیرعاملی این نهاد فرهنگی تکیه زد به زودی این نهاد فرهنگی را ترک خواهد کرد.

بنا به خبری که یک منبع موثق در اختیار «صبا» قرار داده است، در جلسه یکشنبه ۲۵ مرداد شورای عالی خانه هنرمندان که با موضوع تغییر مدیرعامل این خانه تشکیل شد، برنامه‌های گزینه‌ها جدید مدیرعاملی خانه هنرمندان مورد بررسی قرار گرفت.

سیدجواد شوشتری، مدیرعامل پیشین سازمان زیباسازی و مدیرکل دفتر شهردار تهران و مجید رجبی‌معمار، مدیر پیشین شبکه تهران و مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو، گزینه‌های پیشنهادی شورای عالی خانه هنرمندان ایران برای جایگزینی سرسنگی هستند.

این در حالی است که مجید سرسنگی در گفت‌وگو با خبرنگار «صبا» موضوع برکناری خود را تکذیب کرد، اما یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران بحث تغییر مدیرعامل خانه هنرمندان در جلسه اخیر شورای عالی را تایید کرد.

مجید سرسنگی، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران و مشاور هنری شهردار تهران در دوران حضور خود توانست اتفاقات مهمی را برای این مرکز رقم بزند. اما انتقادات بسیاری نیز به وی وارد می‌شد که مهمترین آن‌ها مغایرت کارکردهای خانه هنرمندان ایران با اهداف ذکر شده در اساسنامه این مرکز بود.

مجید سرسنگی در بدو ورود خود به خانه هنرمندان با نگاه تعدیل نیرو، تعداد کثیری از اقوام و همشهری‌هایش را جایگزین نیروهای خانه کرد. این تزریق همراهان به چارت سازمانی خانه هنرمندان تا جایی ادامه داشت که پست‌های تازه و گاه بی‌ارتباط به فعالیت‌های این مرکز خلق شد. این ماجرا وقتی به نقطه اوج رسید که سرسنگی همسر خود را به عنوان مدیر روابط عمومی، پسر خود را به عنوان مسئول امور بین‌الملل و باجناق خود را به عنوان مسئول گیشه منصوب کرد. او همچنین بسیاری از سبزواری‌های مقیم مرکز را به عنوان دستیار، مشاور، مدیر، خدمات، راننده و … به استخدام خانه هنرمندان ایران درآورد.

نارضایتی هنرمندان و مخاطبان از برخوردهای مدیر روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، یکی دیگر از پاشنه‌های آشیل سرسنگی بود که در نهایت با ورود اعضای شورای شهر تهران به این ماجرا، وی مجبور به برکناری همسر خود شد.

مجید سرسنگی، چندی پیش به عنوان معاون فرهنگی دانشگاه تهران منصوب شد تا شایعه رفتن وی از خانه هنرمندان ایران جدی شود. گمانه‌زنی‌ها از احتمال حضور وی در انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر می‌دهند، موضوعی که وی در گفت‌وگو با «صبا» آن را نه تایید کرد و نه تکذیب.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است