امروز ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۱

اکران”چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت”در جشنواره “ونیز”

فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» به کارگردانی وحید جلیلوند چهار نوبت در جشنواره ونیز روی پرده می‌رود.

هفتاد و دومین دوره جشنواره ونیز در حال برگزاری است و فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» به کارگردانی وحید جلیلوند که تنها نماینده سینمای ایران در یکی از قدیمی ترین جشنواره های سینمایی جهان است قرار است در ۴ نوبت طی روزهای آینده برای مخاطبان جشنواره اکران شود.

«چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» روز یکشنبه ۶ سپتامبر (۱۵ شهریور) در دو نوبت و ساعت های ۲۰ و ۲۲ به وقت محلی برای اهالی مطبوعات نمایش داده می شود. این فیلم روز دوشنبه ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) ساعت ۱۷ به وقت محلی و ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور) ساعت ۱۵:۴۵ به وقت محلی دو اکران دیگر هم در این جشنواره خواهد داشت.

اولین ساخته سینمایی وحید جلیلوند که پیش از این سیمرغ بلورین بهترین فیلم و کارگردانی را از بخش نگاه نو سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر به دست آورده بود در بخش رقابتی «افق ها»ی هفتاد و دومین جشنواره فیلم ونیز شرکت کرده است. جاناتان دمی ریاست هیات داوران این بخش را به عهده دارد و جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر مرد و زن و جایزه ویژه هیات داوران را اعطا خواهد کرد.

وحید جلیلوند کارگردان، علی جلیلوند تهیه کننده و نیکی کریمی و امیر آقایی به عنوان بازیگر به عنوان نمایندگان تیم تولید این روزها در ونیز به سر می برند.

«چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» داستان یک آگهی غیر متعارف در بخش نیازمندی های روزنامه همشهری است که جمعیت کثیری را در روز مشخصی به خیابان می‌کشد. دخالت پلیس قائله را علی الظاهر پایان می دهد اما ماجرا ادامه پیدا می کند. نیکی کریمی، امیر آقایی، شاهرخ فروتنیان، برزو ارجمند، وحید جلیلوند، آفرین عبیسی، سعید داخ، کتانه افشاری‌نژاد، میلاد یزدانی، سحر احمدپور، حشمت آرمیده بازیگران اصلی فیلم هستند.

در سال های اخیر «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری و «ماهی و گربه» به کارگردانی شهرام مکری در این بخش از جشنوره ونیز شرکت کرده بودند که مکری توانست جایزه ویژه هیات داوران برای خلاقیت را دریافت کند.

جشنواره ونیز که از ۲ سپتامبر (۱۱ شهریور) آغاز شده تا ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) ادامه خواهد یافت.

منبع:مهر

انتهای مطلب/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است