امروز ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۴

مدال جدید ایسفا رونمایی شد/ طراحی مدال جدید مبتنی بر هزارتوی فیلمسازی

انجمن فیلم کوتاه ایران در متنی از طراحی جدید مدال ایسفا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صبا، انجمن فیلم کوتاه ایران در متنی از طراحی جدید مدال ایسفا خبر داد.

متن پیام  هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران «ایسفا» به شرح زیر است:

«از آن‌جا که همواره یکی از تلاش‌های انجمن فیلم کوتاه ایران، شناسایی و تشویق فیلمسازان خلاق و نوآور بوده است، هیات مدیره ایسفا با بررسی‌هایی تصمیم گرفت تا «مدال ایسفا» را همچون گذشته برای اهدا به فیلمسازان عرصه فیلم کوتاه ارایه ‌دهد اما پرهزینه بودن ساخت مدال به شکل قبلی از یک سو و تلاش برای ایجاد هارمونی این مدال با سایر جوایز و آرم ایسفا از سوی دیگر موجب شد تا طراحی نوینی برای مدال ایسفا در نظر گرفته شود. در این راستا هیات مدیره طراحی مدال را به مصطفا آل‌احمد سپرد تا هم از توان‌های درون صنفی استفاده شود و هم از مخارج ایسفا برای اموری که خود اعضا در آن توانمند هستند، بکاهد.»

مدال جدید ایسفا در آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ طراحی و ساخته شد که اولین نمونه از این مدال در سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با رای هیات داوران ایسفا اهدا شد.

مصطفا آل‌احمد در شرحی بر ایده طراحی جدید مدال ایسفا می‌گوید:

«گویی تک تک قاب‌های یک فیلم‌ راه پرفراز و نشیبی است که معمایی در خود دارد. فرآیند ساختن یک فیلم نیز خود به لابیرنتی پر پیچ و خم می‌ماند که پیدا کردن راه ورود و خروج آن دشوار است. این راه نقطه آغازی برای ورود دارد و هدفی را دنبال می‌کند؛ مسیری که باید با هوشمندی رازهای آن را کشف کرد تا بتوان از پیچ و خم‌های آن عبور کرده و سرانجام از آن بیرون رفت. هزارتویی رازآمیز که بی‌شباهت به راه سخت فیلمسازی و هنرها نیست. این راه همچون مسیری است که پیش از این نرفته‌ایم و هر لحظه در حال کشف و شهودی تازه و حل کردن این معما هستیم.»

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است