امروز ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۱۲

تولید ۸ هزار دقیقه برنامه با موضوع سیل سیستان و بلوچستان

معاونت امور استان های صداوسیما 8141 دقیقه برنامه با محوریت سیل جنوب شرق کشور تولید و روانه آنتن کرد.

به گزارش خبرگزاری صبا،  معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما گزارش داد که این معاونت  ۸۱۴۱ دقیقه برنامه با محوریت سیل جنوب شرق کشور تولید و روانه آنتن کرده است.

سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان، خسارات زیادی به بار آورده و موجب بی خانمانی جمعی از هموطنان شده است، همچنین سیلاب برخی روستاها را به محاصره خود در آورد که همین مسئله موجب کندی امدادرسانی به مردم آسیب‌دیده شد. در این شرایط معاونت امور استان‌های سازمان صداو سیما با مرکزیت صداوسیمای مرکز سیستان و بلوچستان، کار اطلاع‌رسانی در مورد سیل‌زدگان و وضعیت امدادرسانی به آنها را در دستور کار قرار داد.

این فعالیت ها در چهار حوزه سیما، صدا، فضای مجازی و خبر، پی گرفته شد و برنامه‌های گوناگونی با موضوع سیل در ۱۰ روز بعد از وقوع روی آنتن شبکه های سراسری رادیویی و تلویزیون و شبکه استانی صداوسیما رفت.

در این مدت بیش از ۱۰۰ گزارش خبری در صداوسیمای مرکز استان تهیه و در شبکه های سراسری به ویژه شبکه خبر پخش شد.
۶۴۸ دقیقه ارتباط زنده صدای این مرکز با شبکه‌های سراسری، ۹۲۰ دقیقه ارتباط زنده با شبکه‌های استانی، ۸۰۵ دقیقه ارتباط زنده با مسئولان استانی و ۴۲ مورد بسته‌های میان برنامه‌ای، از دیگر اقدامات صدای مرکز سیستان و بلوچستان پیرامون سیل اخیر بوده است که در مجموع فعالیت رادیوی این مرکز را در ارتباط با سیل به ۴ هزار و ۹۴۸ دقیقه می‌رساند.

در حوزه خبر هم در مجموع ۱۲۹۴ دقیقه گزارش در بخش‌های خبر رادیو، تلویزیون، ارتباط با شبکه‌های سراسری و ارتباط زنده با مسئولان استانی روی آنتن رفت.
در بخش سیما در مجموع ۳۵۳ دقیقه ارتباط زنده تصویری با بخش های مختلف خبری شبکه خبر و شبکه یک سیما برقرار شد و گزارشی از خسارات ناشی از سیل به اطلاع مردم رسانده شد.

همچنین بخشی از برنامه‌های پُرمخاطب این مرکز به مسئله سیل و خبرهای مربوط به آن و همچنین روند کمک‌رسانی به سیل‌زدگان اختصاص یافت. در حوزه صدا، برنامه‌های سلام سیستان، سیوستان، صباح سمین، صبح شرقی، فصل همدلی، ماهکان، ملک کیو، مهر دوار، هوا خوبه و کی بانو به مسئله سیل و مشکلات ناشی از آن پرداختند همچنین ۸۸ مورد آنونس با مدت زمان ۲۶۴ دقیقه با همین موضوع روی آنتن صدای مرکز سیستان و بلوچستان رفت.

در حوزه سیما، ویژه برنامه «خوان هشتم» به صورت اختصاصی به مسئله سیل پرداخت همچنین برنامه‌های مل ترمی و مهر هنکین هم گزارش‌های مربوط به سیل‌زدگان و امدادرسانی در این منطقه را پوشش دادند.

گزارش‌های خبری سیمای مرکز سیستان و بلوچستان در ارتباط با این حادثه هم در قالب برنامه «در شهر» روی آنتن رفت که مجموع آنها به ۶۰ دقیقه می‌رسد. همچنین ارتباط با شبکه‌های استانی و سراسری هم در دستور کار سیمای مرکز سیستان و بلوچستان بود و علاوه بر این انیمیشن‌های آموزشی جمعیت هلال احمر هم به تناوب از این شبکه پخش شدند.

۲۱۰۰ مورد زیرنویس اطلاع‌رسانی پیرامون سیل و هشدارهای هواشناسی و ایمنی به مخاطبان، از دیگر اقدامات سیمای مرکز سیستان و بلوچستان به شمار می‌رود.

معاونت فضای مجازی این مرکز هم با تولید و انتشار ۲۴۰ مورد عکس‌نوشت، پوستر، پادکست و ویدئوهای مردمی، درباره سیل و روند ارائه خدمات امدادی به آسیب‌دیدگان اطلاع رسانی داشته است.

به این ترتیب و در مجموع تا پایان نخستین روز بهمن ماه، شاهد تولید و پخش ۸۱۴۱ دقیقه برنامه در هر چهار حوزه پیرامون سیل اخیر در سیستان و بلوچستان بوده ایم.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


  جدول فروش فیلم ها

  عنوان
  فروش (تومان)
  • مطرب
   ۳۸٬۵۴۳٬۸۹۱٬۰۰۰
  • چشم و گوش بسته
   ۱۲٬۸۳۴٬۱۱۵٬۰۰۰
  • بی وزنی
   ۳۱٬۵۵۲٬۰۰۰
  • نرگس مست
   ۳۶٬۶۲۲٬۰۰۰
  • دوئت
   ۶۸٬۷۰۷٬۰۰۰
  • عطر داغ
   ۹٬۱۳۸٬۰۰۰
  • امیر
   ۱۳۰٬۹۶۴٬۰۰۰
  • جهان با من برقص
   ۶٬۷۴۸٬۶۳۶٬۰۰۰
  • خوب، بد، جلف 2
   ۱٬۴۷۶٬۲۶۴٬۰۰۰
  • چهل و هفت
   ۵٬۱۱۱٬۰۰۰
  • سونامی
   ۳۶۵٬۵۴۴٬۰۰۰
  • آشفته گی
   ۵۹۵٬۴۵۶٬۰۰۰