امروز ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۵۶

وظیفه اصلی من برنامه ساز شاد کردن دل مردم است

حسین رفیعی در گفت‌وگوی کوتاه با «صبا» از دیدگاه‌هایش درباره تولید در رسانه ملی و چگونگی ارتباطش با مخاطب سخن گفت و از آغاز تولید و پخش برنامه سری دوم برنامه «این خانواده» در شبکه دو خبر داد.

هیچ‌وقت مشکلات شخصی را وارد کار نکردم
برای حضور در یک کار تلویزیونی باید با همه وجود در خدمت آن کار بود. بهشخصه در تمام برنامه‌هایی که اجرای آن را برعهده داشتم با عشق حضور پیداکردم و هیچ‌وقت مشکلات شخصی را داخل کار نکردم، چرا که معتقدم مردم ما را از دریچه قاب تلویزیون می‌بینند و باید به احساسات‌شان احترام گذاشت. منمعتقدم نباید التهابات و مشقات را به مخاطبان تلویزیون منتقل کرد. درواقع رسانه ملی و به ویژه من مجری حق نداریم یاس را به بیننده‌ها القا کنیم و وظیفه اصلی‌مان این است که با تولید برنامه‌های شاد، اوقات فراغت خوبی را برای مخاطبان رقم بزنیم.


ماهواره جمع نشود، من برنامه‌ساز باید تلاش کنم!
من برخلاف دوستانی که می‌گویند که ماهواره‌ها جمع بشود، معتقدم امکان
دسترسی به شبکه‌های مختلف باید برای مردم فراهم باشد، اما هنر من برنامه‌ساز این است که آثاری را تولید کنم که مردم به تماشای شبکه‌های داخلی ترغیب شوند. ما باید طوری قدم برداریم که اگر کسی برای دزدی فرهنگی وارد کشور شد، خود مردم او را بیرون کنند و این اتفاقی است که با توجه به پتانسیل‌های رسانه ملی به خوبی امکان‌پذیر است. متر خوب و بد بودن برنامه‌های تلویزیونی مردم و سلیقه مردم است نه کار هنری که ما انجام می‌دهیم، ما باید پسند مخاطب را ارجح بدانیم و باور داشته باشیم که مردم بهترین داوران هستند.


هدف؛ انتقال نشاط به مخاطب
پس از پخش سری نخست «این خانواده» خیلی‌ها من را مورد لطف قرار دادند و خوشحالیم از اینکه مردم آن سری برنامه را نگاه کردند و پیام‌های ما را دریافت کردند. ضبط سری دوم برنامه خانواده‌محور «این خانواده» از دوم شهریور آغاز می‌شود و طی آن تلاش خواهیم کرد تا مثل همیشه نشاط را در قالب یک مسابقه تلویزیونی به مردم منتقل کنیم. به گفته رفیعی، این مسابقه طبق روال گذشته با حضور خانواده ارگان‌های مختلف روی آنتن می‌رود و طی آن دو گروه متشکل از پدر و مادر و فرزندان در چند بخش دیجیتال و میدانی با یکدیگر
به رقابت می‌پردازد. تلاش ما بر این است که در قالب یک لیگ تلویزیونی نشاط و شادی را به مردم منتقل کنیم، اما طبیعتا به دلیل وجود مسائلی مثل حضور اسپانسرها و مشکلات بودجه‌ای، ممکن است همه‌چیز آنطور که ما انتظار داریم اتفاق نیفتد.


خنداندن مردم کار دشواری است اما.‌.‌.
خندادن شهروندان یک کشور ۷۵ میلیونی که مردمش با گویش‌های مختلف و پنج زبان صحبت می‌کنند، کار بسیار دشواری است، اما ما با رعایت همه تفاوت‌ها و احترام به اقوام مختلف تلاش می‌کنیم لبخند را بر لبان خانواده بزرگ ایران بنشانیم. باید به این نکته اشاره کنم که فاخرترین، حرفه‌ای‌ترین و درست‌ترین برنامه‌های دنیا در رسانه ملی تولید می‌شود و برنامه‌سازان ما همواره تلاش می‌کنند تا لبخند را بر لبان مخاطبان تلویزیون بنشانند.
انتهای مطلب/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است