امروز ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۳۵

“تا همیشه”به مقایسه ارزش های گذشته با حال می پردازد

پنجشنبه شبی که گذشت، شبکه دو سیما برنامه «تا همیشه» را روانه آنتن کرد؛ برنامه‌ای که شباهت زیادی به «بچه‌های دیروز» داشت و اتفاقا گیتی‌خامنه، مجری محبوب نسل‌های قبل نیز در این برنامه بود.

همانطورکه ماجد بازرگان، تهیه‌کننده و کارگردان این برنامه اعلام کرده، تا همیشهسفری به دوران کودکی پدر و مادرهای امروز است. در این برنامه با پخشبرنامه‌هایی چون فیلم‌های سینمایی و عروسکی دهه‌های ۵۰ و ۶۰، گزارش مردمی،حضور مجریان قدیمی، وله، پلاتو و زیرنویس‌های مرتبط و نمایش نقاشی‌ بهگذشته سفر می‌شود. حال و هوای نوستالژیک تا همیشه، به ویژه برای کودکاندیروز جذابیت دارد و بازپخش تصاویر آرشیوی از برنامه‌های قدیمی تلویزیون،کارتون‌های خاطره‌انگیز و پرداختن به بازی و ابزارهای قدیمی، خاطره روزهایخوش گذشته را برای بزرگسالان زنده می‌کند.

به بهانه پخش نخستین قسمت این برنامه با گیتی‌خامنه، مجری دوست‌داشتنی وخوش‌اخلاق گرفتیم و او درباره تا همیشه، به «صبا» گفت: فکر می‌کنم نخستینقسمت این برنامه که شب جمعه پخش شد اتفاقا خوب بود و تا همیشه، به عنوان یکبرنامه نوستالژیک می‌تواند جای خود را بیش از این باز کند. در اولین قسمت،سراغی از مهدی باقربیگی، بازیگر سریال قصه‌های مجید گرفته شد و فکر می‌کنمرویکرد این برنامه برای مخاطبان جذابیت دارد.

به گفته خامنه، همین‌طور در این برنامه قرار است شناسنامه افرادی که برایبچه‌ها کار کرده‌اند نیز مرور شود. مثلا سراغ مدیر دوبلاژ سریال‌هایی چون«بچه‌های مدرسه» یا «آن‌شرلی» برویم و با آنها گپ بزنیم. البته باید به ایننکته توجه کنیم که «تا همیشه»، صرفا خاطره‌بازی نیست، بلکه با پرداختن بهداشته‌های گذشته‌مان به نوعی به مقایسه ارزش‌های گذشته با ارزش‌های فعلیمی‌پردازیم و اینکه چه میزان از این ارزش‌ها حفظ شده و تا چه میزان فراموششده‌اند.به گفته تهیه‌کننده و کارگردان، برنامه «تا همیشه» قرار است ۵۲ قسمت ۴۰
دقیقه‌ای داشته باشد و هر هفته پنجشنبه‌ها ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن شبکه دومی‌رود و بازپخش آن جمعه‌ها ساعت ۱۳:۳۰ است.
اتهای مطلب/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است