امروز ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۶

آل پاچینو با «مرد ایرلندی» رکورد زد/ رسیدن به جایگاه سوم پرافتخارترین ها

آل پاچینو با کسب نهمین نامزدی جایزه اسکار توانست به رکورد پل نیومن و اسپنسر تریسی در تعداد نامزدی اسکار دست پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری صبا، آل پاچینو ستاره بزرگ سینمای آمریکا روز دوشنبه ۱۳ ژانویه توانست پس از ۲۷ سال بار دیگر نامزد جایزه اسکار شود.

ستاره فیلم های «پدرخوانده» امسال با نقش جیمی هافا در فیلم «مرد ایرلندی» برای نهمین بار نامزد اسکار شد. او که پیش از این هشت بار برای فیلم های «پدرخوانده»، «سرپیکو»، «پدرخوانده ۲»، «بعد از ظهر سگی»، «و عدالت برای همه»، «دیک تریسی»، «گلن گری گلن راس» و «بوی خوش زن» نامزد اسکار شده بود با این نامزدی بنا به اعلام گلددربی به جایگاه سوم بیشترین نامزدی جایزه اسکار بازیگری دست پیدا کرد.

البته باید اشاره کرد آل پاچینو از این ۹ نامزدی جایزه اسکار ۵ بار برای شاخه بازیگری نقش اول مرد و ۴ بار برای شاخه نقش مکمل نامزد شده است.

تا به امروز رکورددار نامزدهای جایزه اسکار بازیگری جک نیکلسون با ۱۲ نامزدی و پس از آن لارنس اولیویه با ۱۰ نامزدی هستند.

جایگاه سوم بیشترین نامزدی جایزه اسکار هم تا پیش از این در اختیار تنها دو بازیگر یعنی پل نیومن و اسپنسر تریسی با ۹ نامزدی جایزه اسکار بازیگری بود که از روز دوشنبه آل پاچینو نیز به این جمع اضافه شد. البته باید اشاره کرد پل نیومن ۸ بار برای نقش اول و یک بار برای شاخه مکمل نامزد شده و اسپنسر تریسی ستاره محبوب سینمای کلاسیک هم ۹ بار برای اسکار نقش اول نامزد شده است.

در میان بازیگران زن هم مریل استریپ با ۲۱ نامزدی اسکار بالاتر از کاترین هپبورن با ۱۲ نامزدی و بت دیویس با ۱۰ نامزدی قرار دارد.

آل پاچینو با چهارمین نامزدی اسکارش در شاخه مکمل همچنین توانست نام خود را در کنار جک نیکلسون، جف بریجز، رابرت دووال، آرتور کندی و کلود رینس به عنوان پر افتخارترین بازیگران سینما در بخش نامزدی شاخه مکمل قرار دهد.

ستاره فیلم «صورت زخمی» در صورتی که بتواند جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد مکمل را برای «مرد ایرلندی» تصاحب کند به هفتمین بازیگر مرد تاریخ سینما نیز بدل می شود که توانسته در دو شاخه اصلی و مکمل صاحب اسکار شود. پیش از این جک نیکلسون، جک لمون، جین هکمن، کوین اسپیسی، دنزل واشینگتن و رابرت دنیرو همبازی پاچینو در فیلم های «پدرخوانده ۲» و «مرد ایرلندی» به این مهم دست یافته اند.

محمدامین شکاری

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • خط باریک قرمز
  89,047,55
 • بازگشت کوتاه
  43,905,20
 • منگی
  27,696,90
 • تا ابد
  703,153,55
 • یلدا
  250,332,19
 • بی حسی موضعی
  532,165,25
 • قتل عمد
  98,569,79
 • پرو
  41,665,25
 • دریا موج کاکا
  30,220,25