«همنوازان فاخته» در تنکابن هنرستان موسیقی تاسیس می کند | خبرگزاری صبا
امروز ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۲۱

«همنوازان فاخته» در تنکابن هنرستان موسیقی تاسیس می کند

خشایار پارسا سرپرست گروه «همونازان فاخته» اعلام کرد به دنبال تاسیس هنرستان موسیقی دختران و پسران در شهر تنکابن است.
به گزارش صبا، کنسرت گروه موسیقی «همنوازان فاخته» به سرپرستی خشایار پارسا روز جمعه بیست و یکم تیرماه ۱۳۹۸ ساعت ۲۱ با اعلام خبر تاسیس هنرستان موسیقی دختران و پسران در شهر تنکابن برگزار شد.
در این اجرا کیوان ساکت به عنوان آهنگساز و وحید تاج خواننده، اعضای گروه «همنوازان فاخته» را همراهی کردند.
خشایار پارسا در ابتدای این کنسرت، اعلام کرد: برای بالا بردن سطح موسیقی تنکابن و معرفی شیوه های مختلف موسیقی ایران در این منطقه تلاش کرده ام جدا از سلیقه شخصی و دغدغه گروه شیوه های دیگر را هم معرفی و اجرا کنم.
وی افزود: تلاش خود را می کنم که تمرکز اجرای موسیقی فاخر را از پایتخت و شهرهای بزرگ به تنکابن و غرب استان مازندران انتقال دهم. در این راستا به دنبال تاسیس هنرستان موسیقی دختران و پسران در شهر تنکابن هستم، اقدامات لازم انجام شده است و حضور اساتیدی چون کیوان ساکت و جذب سرمایه های خیرین هنر دوست باعث رشد و شکوفایی هنرستان موسیقی خواهد شد.
خشایار پارسا نوازنده تنبک، هامون بهرامی مقدم نوازنده سنتور، ابوذر حسینی نوازنده عود، آرمان حیدریان نوازنده کمانچه، مجید محمدی نوازنده تار و علیرضا رسولی نوازنده کمانچه آلتو گروه «همنوازان فاخته» را تشکیل می دهند که در کنار کیوان ساکت آهنگساز و نوازنده تار و وحید تاج خواننده به هنرنمایی پرداختند.

دغدغه اصلی گروه «همنوازان فاخته» آهنگسازی و تمرکز روی موسیقی دوره تیموری و مکتب منتظمیه است اما در این بین، این گروه تلاش دارد تا سبک ها و شیوه های بزرگان موسیقی ایران را با اجرایی متفاوت بر روی صحنه ببرد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است