امروز ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۹

طراح و معمار بزرگ‌ترین شهرهای بازی جهان تجلیل می شود

احمد جعفری‌نژاد معمار ایرانی و طراح شهرهای بازی کشورهای مختلف جهان، در تهران  تجلیل می‌شود.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آیین نکوداشت احمد جعفری نژاد معمار صاحب‌نام ایرانی که طراحی شهرهای بازی کشورهای مختلف جهان از جمله دیزلی‌لند را بر عهده داشته است، روز یک‌شنبه ۲۳ تیر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

احمد جعفری‌نژاد فارغ‌التحصیل دانشگاه تهران و مدیر ارشد آتلیه‌ معماری دیزلی‌لند در آمریکاست که پس از ۵۰ سال به ایران بازگشته است تا تجربیات خود را در اختیار جوانان ایرانی قرار دهد.

این هنرمند، طراحی‌های مختلفی در ایران نیز انجام داده که طرح «پارک هزار و یک شهر»  او به‌ عنوان یک مقصد گردشگری در کلاس جهانی در حال اجراست.

آیین نکوداشت این طراح و معمار ایرانی با سخنرانی فاضل نظری مدیر عامل کانون، سیدمحمدمهدی حجت، معمار و مدرس دانشگاه، سیدمحمد بهشتی‌شیرازی معمار و رییس سابق سازمان میراث فرهنگی و شکرالله بنار مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران همراه خواهد بود.

نمایش فیلم مستندی از جعفری‌نژاد، رونمایی از کتاب «معمار رویاها» و نمایشگاه آثار منتخب احمد جعفری‌نژاد از دیگر برنامه‌های این آیین است.

نکوداشت جعفری‌نژاد ساعت ۱۱ صبح روز یک‌شنبه ۲۳ تیر در سالن غدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران برپا خواهد شد.

این مراسم با مشارکت کانون، سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران و هلدینگ سرمایه‌گذاری عظام برگزار می‌شود.

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است