امروز ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۶

اینستاگرام با هوش مصنوعی به جنگ کامنت‌های آزاردهنده می‌رود

اینستاگرام اعلام کرد امکان تازه‌ای را با استفاده از هوش مصنوعی به کار می‌گیرد تا بتواند زورگویی و آزار و اذیت‌ مجازی را محدود کند.

به گزارش صبا به نقل از یورونیوز، شرکت اینستاگرام که زیرمجموعه فیسبوک به شمار می‌رود در حالی خبر استفاده از هوش مصنوعی برای سالم سازی فضای اینستا را اعلام کرد که بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک و توئیتر اخیرا خواستار بررسی عمیق پدیدهٔ زورگویی و آزار و اذیت‌های آنلاین شده‌اند.

مسئولان این شرکت اعلام کردند که اینستاگرام سال ها است از هوش مصنوعی برای نظارت بر آزار و اذیت و نیز انتشار محتوای آسیب‌زننده استفاده می‌کند اما این بار این فناوری را برای آن به کار می‌گیرد که پیش از آن که کاربر تصویر یا ویدئویی نامناسب را منتشر کند به وی هشدار بدهد.

آدام موسری رییس کنونی اینستاگرام گفت:‌ این مداخله به مردم شانس آن را می‌دهد که تعمق کنند و کامنت (یا محتوای) خود را تغییر دهند.

وی افزود: در آزمایش‌های اولیه متوجه شدیم که چنین گزینه‌ای، برخی را تشویق می‌کند که کامنتشان را تغییر بدهند، یا وقتی فرصت فکر کردن داشتند، چیزی بنویسند که چندان آزاردهنده نباشد.

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی مایل نیستند کسانی را که کامنت‌های نامناسب، حاوی توهین، یا آزاردهنده منتشر می کنند بلاک کنند چراکه با این افراد در زندگی روزانه برخورد دارند و چنین کاری ممکن است وضعیت را بدتر کند.

اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان، اپلیکیشنی است برای انتشار فوری عکس و ویدئو، که امکان انتشار کامنت را نیز به کاربران می‌دهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از