امروز ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۱

ششمین «سرو نقره ای» ۲۲ آذر آغاز به کار می‌کند/ نمایش آثار ۴۴ پیشکسوت

دبیر ششمین دوسالانه طراحی گرافیک «سرو نقره‌ای» از دریافت بیش از 1300 اثر برای حضور در این رویداد و افتتاح نمایشگاه در 22 آذر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی ششمین دوسالانه طراحی گرافیک «سرو نقره‌ای»، محسن سلیمانی دبیر رویداد «سرو نقره‌ای» از دریافت بیش از ۱۳۰۰ اثر برای حضور در این رویداد خبر داد و گفت: با پایان مهلت فراخوان ارسال آثار به «سرو نقره‌ای»، بالغ بر ۱۳۰۰ اثر از ۳۰۰ نفر از اعضای انجمن صنفی طراحان گرافیک به دبیرخانه رسیده است. خوشبختانه این میزان مشارکت نسبت به دوره پنجم، بسیار قابل توجه است، همچنان که با رشد خوبی در تعداد آثار و همچنین تعداد شرکت‌کننده‌ها در دوسالانه مواجه بودیم.

وی افزود: در فراخوان ذکر شده بود که از هر شرکت کننده که بعد از داوری حائز صلاحیت حضور در نمایشگاه شود، حداکثر سه اثر به دلیل محدودیت در فضای نمایشگاهی در خانه هنرمندان ایران، به نمایش می‌گذاریم. با توجه به فضایی که در خانه هنرمندان ایران برای نمایشگاه آثار دوسالانه در اختیار داریم، آثار رسیده توسط اعضای شورای سیاستگذاری ششمین دوسالانه طراحی گرافیک «سرو نقره‌ای» متشکل از مهرداد احمدی شیخانی، فاطمه کرکه آبادی، مهردخت دارابی، مازیـار زنـد، آرش تنهایی، مسعـود سپهر و کارنگ طیاری، مورد بازنگری اولیه قرار گرفته و پس از آن آثار به نمایش گذاشته می‌شوند و در خلال برپایی نمایشگاه، داوری آثار توسط هیات داوران بخش‌های مختلف انجام خواهد شد.

سلیمانی با اشاره به دو بخش رقابتی و مدعو ششمین دوسالانه «سرو نقره‌ای» بیان کرد: بخش مدعو «سرو نقره‌ای»، اختصاص به آثار هنرمندان پیشکسوت و فعال گرافیک دارد که به عنوان مدعو در این رویداد حضور داشته باشند. در حال حاضر، آثار ۴۴ هنرمند به عنوان هنرمندان بخش مدعو در بخش‌های مختلف دوسالانه ششم به نمایش گذاشته می شود.

دبیر ششمین دوسالانه طراحی گرافیک «سرو نقره‌ای» در پایان اعلام کرد: مراسم افتتاحیه این رویداد روز جمعه ۲۲ آذرماه ساعت ۱۸ در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود و نمایشگاه آثار این رویداد نیز به مدت یک هفته در همه گالری‌های خانه هنرمندان ایران برپا خواهد بود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است