امروز ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۷

رابرت دنیرو چگونه سخت‌ترین نقش زندگی اش را انتخاب کرد

رابرت دنیرو در جدیدترین گفتگوی خود از سخت ترین نقش زندگی اش در طول پنج دهه بازیگر پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از ایندیپندنت، رابرت دنیرو ستاره فیلم «مرد ایرلندی» اثر تازه به نمایش درآمده مارتین اسکورسیزی در خلال میزگردی در خبرگزاری هالیوود ریپورتر در پاسخ به این پرسش که سخت ترین فیلمش کدام بوده است، گفت: به گمانم «گاو خشمگین» فیلم زندگینامه سال ۱۹۸۰ مارتین اسکورسیزی؛ برای اضافه کردن وزنم و همه آن کارها که انجام شد.

رابرت دنیرو موقع بازی در نقش جیک لاماتا قهرمان میان وزن بوکس در فیلم «گاو خشمگین» در اواخر دهه ۳۰ زندگی اش به سر می برد. نقش لاماتا برای دنیرو دومین جایزه اسکار بازیگری را بعد از فیلم «پدرخوانده ۲» به ارمغان آورد.

وی در ادامه این گفتگو در پاسخ به این پرسش که آیا او اسکورسیزی را مجاب کرد که آن پروژه را بسازد، گفت: من اسکورسیزی را مجاب نکردم، ما روش هایمان را برای پیدا کردن زمینه مشترک بین خودمان داریم، او آدم مذهبی است، من نیستم. اما ما در چیزهایی که علاقه مشترکمان است، به همدیگر نزدیک می شویم.

دنیرو درباره کتابی که «گاو خشمگین» از روی آن ساخته شد هم گفت: به یاد دارم به اسکورسیزی گفتم کتاب بزرگی نیست اما احساسات و عواطف زیادی در آن وجود دارد.

این بازیگر سینما همچنین از دیدن جیک لاماتا بوکسور در خیابان خاطره ای را به یاد آورد و گفت که این اتفاق الهام بخش او برای ایفای نقش این بوکسور مشهور آمریکایی بوده است: یادم می آید لاماتا را در خیابانی در نیویورک دیدم، وزنش خیلی زیاد شده بود. به خودم گفتم یا مسیح، نگاه کن چه بر سر او آمده است. فکر کردم تغییر فیزیکی اش از یک بوکسور جوان به چنین شمایلی واقعا جذاب است.

دنیرو در پایان توضیح داد: پیش خودم فکر کردم می‌ توانم این وزن را به دست بیاورم. این کار به نحوی علاقه من بود و مارتی (اسکورسیزی) هم دلایل و دغدغه های خودش را داشت و بدین ترتیب هر دوی ما سر این پروژه به توافق رسیدیم.

محمدامین شکاری

انتهای پیام/

یک نظر