امروز ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۱۱

تماشاخانه سیار کانون راهی جنوب می‌شود/ نمایش «آخرین داستان» برای بوشهری‌ها

تماشاخانه سیار کانون به مناطق کم‌ برخوردار بوشهر سفر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری در حالی به مناطق کم‌ برخوردار استان بوشهر سفر می‌کند که تعدادی از فیلم‌های جدید کانون به همراه انیمیشن بلند سینمایی «آخرین داستان» برای کودکان و نوجوانان این مناطق به نمایش گذاشته می‌شود.

تماشاخانه سیار کانون از روز ۱۵ تا ۲۱ آذر ۱۳۹۸ راهی استان بوشهر می‌شود تا به نمایش انیمیشن‌های «گرگم و گله می‌برم» به کارگردانی امیرهوشنگ معین و «زری‌ زری کاکل زری» به کارگردانی مهین جواهریان، فیلم بلند سینمایی «ضربه فنی» به کارگردانی غلامرضا رمضانی از تولیدات امور سینمایی کانون و انیمیشن بلند سینمایی «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر برای کودکان و نوجوانان کم‌ برخوردار هفت منطقه از این استان که فاقد سینما هستند، بپردازد.

این آثار به مدت یک هفته در دو سانس ۱۸ و ۲۱ در روستاها و جزایر استان بوشهر همچون اهرم، خورموج، کاکی، بُردخون، نخل تقی، جزیره سیراف و عسلویه روی تماشاخانه سیار کانون به نمایش گذاشته می‌شود.

انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» تاکنون بیش از ۳۵ حضور بین‌المللی و شش جایزه بین‌المللی از جمله جایزه اول جشنواره فیلم ماراتن یونان را در کارنامه خود ثبت کرده است.

«زری زری کاکل زری» نیز تاکنون دو جایزه از جشنواره فیلم رشد و جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان دریافت کرده است.

«ضربه فنی» از تولیدات بلند سینمایی کانون است که جوایزی از جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان در سال ۱۳۹۷ به دست آورده است.

انیمیشن بلند سینمایی «آخرین داستان» نیز نماینده اسکار ایران در ۲۰۲۰، تاکنون موفق به دریافت ۱۱جایزه بین‌المللی داخلی و خارجی همچون تندیس طلایی بهترین اثر بلند در بخش بین‌الملل و تندیس طلایی بهترین اثر بلند در مسابقه ایران یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران شده است. این اثر ۱۲۰ دقیقه‌ای که داستان آن برداشتی آزاد از داستان «ضحاک» از پایان حکومت «جمشید» تا آغاز حکومت «آفریدون» است در راستای حمایت از هنر صنعت انیمیشن هم‌زمان با اکران عمومی در سینماهای کانون شهرهای ساری و بوشهر نیز به نمایش در می‌آید.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همچنین در این سفر هدایای فرهنگی همچون کتاب و نوشت‌افزار برای تماشاگران کودک و نوجوان در مناطق کم‌برخوردار در نظر گرفته است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


  جدول فروش فیلم ها

  عنوان
  فروش (تومان)
  • خط باریک قرمز
   89,047,55
  • بازگشت کوتاه
   43,905,20
  • منگی
   27,696,90
  • تا ابد
   703,153,55
  • یلدا
   250,332,19
  • بی حسی موضعی
   532,165,25
  • قتل عمد
   98,569,79
  • پرو
   41,665,25
  • دریا موج کاکا
   30,220,25