امروز ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۶

رییس صداوسیما: ظهر پنجشنبه خبر افزایش قیمت بنزین به ما اعلام شد

رییس صداوسیما اعلام کرد ظهر روز پنجشنبه به آنها اعلام شد که قرار است خبر افزایش قیمت بنزین ساعت 24 پنجشنبه شب روی آنتن برود.

به گزارش خبرگزاری صبا، عبدالعلی علی عسکری رییس رسانه ملی در هشتمین همایش منشور رسانه درباره عملکرد این رسانه در اطلاع رسانی از تصمیم دولت برای بالا بردن قیمت بنزین سخن گفت.

هیچ کوتاهی در زمینه اطلاع رسانی تصمیم دولت در افزایش قیمت بنزین نکردیم

وی با بیان اینکه موضوع سوخت و تغییر قیمت بنزین بر اساس قانون بود، گفت: بر این اساس دولت موظف به بالا بردن قیمت بنزین بود و در دو سال گذشته چند بار تصمیم به عملی کردن این قانون گرفت.

وی افزود: دولت اولین بار در نیمه آبان سال ۹۷ تصمیم گرفت این قانون را عملی کند و صداوسیما نیز بنا به این تصمیم برای اطلاع رسانی و فراهم کردن آن برنامه ریزی کرد اما این تصمیم در آن تاریخ عملی نشد.

رییس سازمان صدا و سیما از تکرار این اتفاق در روزهای پایانی سال ۹۷، اردیبهشت سال ۹۸ و شهریور امسال یاد کرد که در همه این تاریخ‌ها رسانه ملی برنامه‌ریزی دقیقی برای همراهی با  دولت کرده بود که به دلیل عملی نشدن این قانون به انجام نرسید. وی با بیان اینکه ۲۳آبان آخرین باری بود که دولت اعلام کرد مبلغ بنزین افزایش می‌یابد، گفت: روز چهارشنبه پس از بازگشت رئیس جمهور از سفر یزد در جلسه هیات دولت اعلام شد که این تصمیم قطعی است اما زمان اعلام آن هنوز قطعی نبود. با  وجود این، بعدازظهر همان روز در جلسه‌ای با معاونان سازمان برنامه‌ریزی‌های لازم در رسانه ملی برای اطلاع رسانی و همراهی با دولت برای اجرای درست و موفق این طرح انجام شد.

علی عسکری از برنامه‌ریزی معاونت‌های صدا، سیما، سیاسی و همه بخش‌های سازمان برای آماده کردن افکار عمومی و مردم برای مواجهه با این خبر سخن گفت و افزود: ما کاملا مطابق برنامه‌ریزی دولت و آنچه وزیر کشور در این زمینه اعلام می‌کرد عمل کردیم.

وی با تاکید بر اینکه دولت برای پیشگیری از ایجاد صف‌های طولانی مقابل پمپ‌های بنزین، سیاست اعلام خبر ناگهانی بالا رفتن قیمت بنزین را در پیش گرفته بود، گفت: ظهر روز پنجشنبه به ما اعلام شد که قرار است این خبر ساعت ۲۴ پنجشنبه شب روی آنتن برود و ما نیز درست مطابق آنچه وزیر کشور و دولت از رسانه ملی خواسته بودند عمل کردیم و در این امر هیچگونه کوتاهی نداشته‌ایم.

علی عسکری با تاکید بر اینکه صداوسیما نقشش را آن‌طور که باید در این رویداد ایفا کرد، گفت: معاون سیاسی رسانه ملی مسئولیت تبلیغات این رویداد را قبول کرد و به لحظه هر اطلاعیه‌ای که اعلام می‌شد اطلاع رسانی کردیم.

وی با بیان اینکه در این رویداد وظیفه رسانه ملی همراهی با دولت بود گفت: مشی رسانه ملی همراهی با دولت و حمایت از قوای سه گانه است اما در این میان ما زبان مردم نیز هستیم و باید حرف و دغدغه آن‌ها را بازگو کنیم  و اخبار را به اطلاعشان برسانیم که این وظیفه ما را برخی نادیده می‌گیرند و آن را برنمی تابند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


  جدول فروش فیلم ها

  عنوان
  فروش (تومان)
  • مطرب
   ۲۱٬۸۶۹٬۳۱۹٬۰۰۰
  • چشم و گوش بسته
   ۶٬۲۲۴٬۸۴۰٬۰۰۰
  • منطقه پرواز ممنوع
   ۲٬۷۶۰٬۰۸۱٬۰۰۰
  • هزارتو
   ۵٬۲۴۳٬۹۹۲٬۰۰۰
  • خداحافظ دختر شیرازی
   ۱۰۶٬۶۳۲٬۰۰۰
  • 23 نفر
   ۱۳٬۲۲۶٬۰۰۰
  • جان دار
   ۷۵٬۴۹۰٬۰۰۰
  • آخرین داستان
   ۲۰۱٬۶۸۴٬۰۰۰
  • لیلاج
   ۷۸٬۵۶۰٬۰۰۰
  • معکوس
   ۱۱۸٬۷۵۰٬۰۰۰
  • بنیامین
   ۱٬۴۲۸٬۰۷۰٬۰۰۰