امروز ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۲
رییس سازمان سینمایی حوزه هنری خبر داد:

ساخت و احیای ۱۰ پردیس سینمایی و ۳۱۲ پرده نمایش تا سال ۱۴۰۰

محمد حمزه زاده از بزرگترین طرح توسعه و ساخت سینما توسط موسسه بهمن سبز حوزه هنری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، محمد حمزه زاده رییس سازمان سینمایی حوزه هنری از بزرگترین طرح توسعه و ساخت سینما توسط موسسه بهمن سبز حوزه هنری خبر داد و در تشریح جزییات این طرح جامع گفت: حوزه هنری در سه اولویت هدف گذاری کرده که برنامه و پروپوزال کامل آن آماده شده و قرار است به احداث، احیا، بازسازی و تجهیز سالن‌های سینمایی بپردازد.

وی ادامه داد: پروژه‌های تعریف شده در برنامه توسعه و عمران موسسه بهمن سبز در سه اولویت طراحی و تعریف شدند که پروژه‌های اولویت اول تا نیمه نخست سال ۹۹، اولویت دوم تا نیمه دوم سال ۹۹ و اولویت سوم تا پایان نیمه نخست سال ۱۴۰۰ به اتمام خواهد رسید.

حمزه زاده با بیان اینکه سینماها بر اساس شاخص‌ها و معیارهای مشخص اولویت بندی شدند، یادآور شد:  اولویت بندی این پروژه‌ها بر اساس ضرورت‌های زمانی و موقعیتی تنظیم شده که توسط تیم تحقیقات و کارگروه پژوهشی بهمن سبز و سازمان سینمایی حوزه هنری صورت گرفته است. شرایط فرهنگی و اجتماعی استان، تعداد و کمیت سالن‌های سینما از جمله شاخص‌های مهم و راهبردی در این فازبندی بوده است.

وی در ادامه اظهار کرد: ابتدا روی سینماهایی کار کردیم که  ضررده بوده‌اند و از لحاظ شرایط فیزیکی و بحث مقاوم سازی و تجهیزات نمایشی به روز نبودند. مخصوصا استان‌هایی که یک سالن سینما را به عنوان تنها مرکز فرهنگی خودشان داشتند و به همین دلایل جز اولویت نخست ما محسوب شدند. این ۱۶۱ پرده جز اولویت نخست ما هستند و اولویت دو و سه هم داریم که شامل پردیس‌های چند سالنه و مجتمع‌های چند منظوره در قالب اماکن فرهنگی و تجاری است.

رییس سازمان سینمایی حوزه هنری تاکید کرد: اولویت اول ما تا پایان شهریور ۱۳۹۹ است که بخشی از آنها شروع شده و حتی بعضی از آنها هم تمام شده است. مانند پروژه سینما سپهر ساری که بیش‌تر از چهار هفته است که به بهره برداری رسیده و بازسازی سالن‌های جدید آن به زودی آغاز می‌شود. یادآوری می‌کنم که از جدول زمان بندی در حالت کلی آن جلوتر هستیم.

وی به چگونگی ساخت پردیس‌ها اشاره کرد و گفت: این ۱۰ پردیس فعلا در مرحله‌ای است که به ما زمین اختصاص داده شده است مانند سینماهای استان‌های کرمانشاه، قزوین، زنجان، یزد و چند استان دیگر که ملک‌های بدون استفاده‌ای بوده‌اند و در گذشته کاربری سینما داشته‌اند. این سینماها تبدیل به پردیس خواهند شد و تا پایان اولویت سه این طرح‌ها عملیاتی و افتتاح می‌شوند.

حمزه زاده تصریح کرد: با احتساب این پردیس‌ها در کنار سالن‌های سینمایی در مجموع ۲۹۲ پرده نمایش تا پایان اولویت سوم طرح توسعه و عمران موسسه بهمن سبز به ظرفیت اکران سینماها اضافه خواهیم کرد.

مدیر سازمان سینمایی حوزه هنری همچنین نوید داد:  خبر خوب دیگر این است که در این میان قطعا پروژه‌هایی پیش می‌آید و شرایطی ایجاد می‌شود که ما حتی از ۲۹۲ سالن هم فراتر می‌رویم. زیرا تعدادی سینما وجود دارد که در این فازبندی یک ، دو و سه تعریف شده نیستند. مثل سینمای شهر بجنورد در خراسان شمالی یا ۱۲ پرده‌ای که قرار است به مجموعه سینمایی آزادی اضافه شود که این ها جزو این طرح توسعه محاسبه نشده است اما به ظرفیت اکران ما اضافه می‌شوند.

وی اضافه کرد: همچنین ۸ پرده نمایش سالن‌های سینمایی سازمان تبلیغات اسلامی در سطح کشور هم به این آمار افزوده می‌شوند که جزو طرح جامع «توسعه و عمران» بهمن سبز نیست. اگر بخواهیم این پرده‌ها را هم محاسبه کنیم، درصد اکران ما بیش‌تر از عددی است که اعلام می‌کنیم و به بیش از ۳۱۰ پرده سینما می‌رسد. البته به فراخور فعالیت رقبا هم دستخوش تغییراتی خواهد شد که در مجموع این اقدامات، اتفاقات فرخنده و مبارکی است برای حوزه فرهنگ و سینمای کشور چه توسط حوزه هنری و چه توسط سایر مراکز و بخش‌های خصوصی محقق شود.

محمد حمزه زاده در پایان عنوان کرد: در این طرح توسعه همچنین تمام سالن‌های سینمایی که در شرایط فعلی در وضعیت مطلوبی قرار دارند و شرایطشان از نظر بنا خوب و مطلوب است نیز  به روزرسانی می‌شوند و تغییراتی در زمینه دکوراتیو، نوسازی ناوگان نمایش مثل دی سی پی ها ،دیتاها و تجهیزات داخلی و … خواهند داشت.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


  جدول فروش فیلم ها

  عنوان
  فروش (تومان)
  • مطرب
   ۳۸٬۵۴۳٬۸۹۱٬۰۰۰
  • چشم و گوش بسته
   ۱۲٬۸۳۴٬۱۱۵٬۰۰۰
  • بی وزنی
   ۳۱٬۵۵۲٬۰۰۰
  • نرگس مست
   ۳۶٬۶۲۲٬۰۰۰
  • دوئت
   ۶۸٬۷۰۷٬۰۰۰
  • عطر داغ
   ۹٬۱۳۸٬۰۰۰
  • امیر
   ۱۳۰٬۹۶۴٬۰۰۰
  • جهان با من برقص
   ۶٬۷۴۸٬۶۳۶٬۰۰۰
  • خوب، بد، جلف 2
   ۱٬۴۷۶٬۲۶۴٬۰۰۰
  • چهل و هفت
   ۵٬۱۱۱٬۰۰۰
  • سونامی
   ۳۶۵٬۵۴۴٬۰۰۰
  • آشفته گی
   ۵۹۵٬۴۵۶٬۰۰۰