امروز ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۰

افتتاح هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران»/ هنرمند عکس‌برگردان نیست

هشتمین دوره «10 روز با عکاسان ایران» با حضور عکاسان روز جمعه هشتم آذرماه افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی انجمن عکاسان ایران، هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» با حضور عکاسان عصر جمعه هشتم آذرماه در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران در ابتدای این مراسم بیان کرد: خوشحالیم که خانه هنرمندان چند دوره میزبان «۱۰ روز با عکاسان ایران» است و امیدوارم هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» با برنامه هایی که تدارک دیده شده است، بهتر از دوره های قبل برگزار شود.

سیف الله صمدیان رییس هیات مدیره انجمن عکاسان ایران در ادامه با اشاره به اینکه اگر عکس نبود تاریخ های کج، کج تر نوشته می شد، اظهار کرد: قرار بود مجمع عمومی انجمن عکاسان ایران و انتخابات هیات مدیره انجمن اردیبهشت ماه برگزار شود و امور انجمن به هیات مدیره جدید سپرده شود، اما به دلیل اینکه تعداد کاندیداهای هیات مدیره انجمن به حد نصاب نرسید، مجمع عمومی برگزار نشد و چون نمی خواستیم «۱۰ روز با عکاسان ایران» متوقف شود، در فرصت کم با بهره‌گیری از آبرو، حرمت و دانش اسماعیل عباسی این دوره برگزار شد. امسال و برای این دوره فراخوان نداشتیم و اگر در دوره هایی اشتباهاتی داشتیم ما را ببخشید.

محمدجواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران که یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود، مطرح کرد: «۱۰ روز با عکاسان ایران» یکی از مهمترین رویدادهایی است که در عرصه هنر در شهر تهران برگزار می‌شود و هنرمندان و عکاسان در آن نقش محوری دارند و شورای شهر و شهرداری تهران نیز افتخار می‌کند که همراه این رویداد باشد.

اسماعیل عباسی دبیر هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» در ادامه این مراسم گفت: هنرمند عکس برگردان نیست. فیلسوفی است دوستدار دانش و دانستن، اندیشمند است و متفکر، که جهان را با ابزار خویش تبیین می‌کند. او با نگاهی به خود و نگاهی به جهان، جایگاه خود را می‌یابد، از منظر خویش از جهانی که می‌بیند با ما سخن می‌گوید. جهان بینی و بینش خویش از جهان را با ما به اشتراک می‌گذارد. او نه مانند آینه که همچون پنجره ای ما را به تماشای نادیده ها و شناخت ناشناخته ها فرا می‌خواند.

عباسی در پایان عنوان کرد: در پشتیبانی از دگرگونی‌هایی که انجمن عکاسان ایران خواستار آن شد و به پشتبانی کارشناسانه و هوشمندانه شورای هنری هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» تشکیل یافته از مهدی مقیم نژاد، رامیار منوچهرزاده، زانیار بلوری و بهنام صدیقی و مسعود زنده روح کرمانی هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» برگزار می شود. از هیات مدیره انجمن عکاسان ایران که به من اعتماد کردند و دبیری این دوره را به من سپردند، از فرزادهاشمی، شورای هنری و  تمامی افرادی که چراغ «۱۰ روز با عکاسان ایران» را در هفت دوره پیشین روشن نگاه داشتند و روشنی بخشیدند و از همکارانی که در پشت صحنه اما صحنه گردان اصلی بودند، سپاسگزارم. در برابر هنرمندان کشورم سر تعظم فرود می آورم، چه آنانی که فرصت یافتند در این نمایشگاه شرکت کنند و چه آنانی که به هر دلیل امکان حضور نیافتند و سپاسگزاری پیشاپیش از همکارانی که در نشست‌های نقد و بررسی ایراد کار همگی ما را برخواهند شمرد و روشنگر راه هنرمندان آینده خواهند شد.

در ادامه نمایشگاه هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» که شامل ۴۰ پروژه عکس است، افتتاح شد.

در هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» پروژه هایی از مهران مقیمی، عاطفه علایی، گلرو علی آبادی زاده، محمد مهرآرا، پریا احمدی، حمید حکاکی، شکیب مجیدی، سودابه شایگان، فرناز دمنابی، سجاد دادپور، مژده موذن زاده، عاطفه خدابخش، مجید قدکساز، مهری رحیم زاده، رضایاوری، ساجد حق شناس، نرگس مقدم، محمد مروج، امیرهادی شیرزادی، بابک جوادزاده، عطا نوین، فرزانه رضایی، بهنام صادقی، مهدی مرادپور، پولاد حقیقی، سحر مختاری، نرجس نادری نژاد، خشایار شریفایی، علی سلطانی تهرانی، الهه زکویی، حنانه حیدری، عرفان دادخواه، امید امیدواری، پریسا فهامی، سینا شیری، آرمین عبدی، ثنا حسینی، میلاد گرگین، بنفشه عرشی و صبا خوانساری به نمایش گذاشته شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است