جایزه یک عمر فعالیت هنری انجمن بازیگران به رابرت دنیرو اهدا می‌شود

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از هالیوودریپورتر، رابرت دنیرو بازیگر سرشناس سینمای جهان، جایزه یک عمر دستاورد هنری انجمن بازیگران فیلم آمریکا «SAG» را به خود اختصاص داد.

این بازیگر افسانه‌ای که آخرین آثارش «مرد ایرلندی» نتفلیکس و «جوکر» برادران‌وارنر هستند، معتبرترین جایزه صنف بازیگران را در ۱۹ جون در بیست و ششمین دوره جوایز سالانه انجمن بازیگران فیلم در لس‌انجلس دریافت خواهد کرد.

جایزه «‌SAG» هرسال به بازیگری اهدا می‌شود کهبالاترین استانداردهای حرفه بازی و اجرا را به نمایش گذاشته باشد.

گابریل کارتریس رئیس نهاد برگزاری این مراسم درباره این انتخاب گفت: رابرت دنیرو بازیگری خارق‌العاده در عمق و توانایی است. کاراکترهای خلق شده توسط او، ذهن ما را تسخیر کرده است. از آتش زیر خاکستر ویتو کورلئونه جوان در «پدرخوانده» گرفته تا کاراکتر جیک لموتا در «گاوخشمگین»، او قلب و روح ما را لمس کرده است و ذهن ما را به دنیایی جدید از درک و احساس رهنمون کرده است. مفتخرم که اعلام کنم معتبرترین جایزه انجمن بازیگران آمریکا به یکی از منحصربه فردترین استعدادهای زمانه ما یعنی رابرت دنیرو اهدا خواهد شد.

دنیرو برای بازی در «پدرخوانده ۲» و «گاو خشمگین» جایزه اسکار را از آن خود کرده است و برای هنرنمایی در «راننده تاکسی»، «شکارچی گوزن»، «تنگه وحشت»، «بیداری‌ها» و «دفترچه امیدبخش»، نامزد دریافت این جایزه پرافتخار سینمایی شده است.

نقطه عطف حرفه‌ای دنیرو به سال ۱۹۷۳ و بازی در «طبل را آهسته بزن» و «خیابان‌های پایین شهر» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی، باز‌می‌گردد؛ فیلمی که نخستین همکاری از ۹ پروژه مشترک دنیرو با این کارگردان بزرگ سینما بود.

رابرت دنیرو در واکنش به خبر اهدای این جایزه گفت: من ۵۰ سال است که عضو این اتحادیه بوده‌ام و دریافت این جایزه یک افتخار برای من است.

اشکان مزیدی

انتهای پیام/