امروز ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۶
فرزند ناصر هوشمندوزیری به صبا گفت:

پدرم می خواست در غارموزه اش به خاک سپرده شود/ در انتظار پاسخ شورا

راما هوشمندوزیری دختر ناصر هوشمندوزیری هنرمند مجسمه ساز از درخواست این هنرمند برای خاکسپاری در غارموزه خود خبر داد.

ناصر هوشمندوزیری

راما هوشمندوزیری دختر ناصر هوشمند وزیری هنرمند مجسمه ساز در گفتگو با خبرنگار صبا درباره زمان خاکسپاری این هنرمند بیان کرد: درخواست قلبی پدرم این بود که در غارموزه خودش واقع در لواسان به خاک سپرده شود که ما این موضوع را با شورای شهر لواسان در میان گذاشته ایم و منتظر پاسخ هستیم.

وی افزود: پدرم صبح روز ۶ تیرماه بر اثر ایست قلبی در هنگام خواب از دنیا رفت که ساعاتی بعد از سوی شورای شهر در محل حاضر شدند و این درخواست را با آنها مطرح کرده ایم و منتظر اعلام نتیجه نهایی هستیم.

فرزند ناصر هوشمند وزیری همچنین اظهار کرد: در صورتی که امکان خاکسپاری در محل غارموزه فراهم نشود، پیکر این هنرمند در یکی از آرامستان های لواسان به خاک سپرده می شود.

راما هوشمند وزیری در پایان گفت: زمان تشییع پیکر این هنرمند و خاکسپاری بعد از اعلام نتیجه نهایی از سوی شورای شهر لواسان اعلام خواهد شد.

ناصر هوشمندوزیری متولد ۱۳۲۵ و دانش آموخته مجسمه سازی از دانشکده هنرهای زیبا در سال ۱۳۵۰ است و گفته می شود نخستین مجسمه‌ساز ایرانی است که در سال ۱۳۴۵ از طرف یک مهندس ایتالیایی-ایرانی با فایبرگلاس آشنا شد و مجسمه‌های بسیاری با فایبرگلاس ساخت.

از وی تاکنون بیش از ۳۰۰ مجسمه ساخته شده که تعدادی از آن ها در پارک جمشیدیه تهران نصب شده‌ است.

هوشمند وزیری از مهرماه سال ۱۳۸۴ غار موزه ای را به شکل خصوصی در منطقه لواسان راه اندازی کرد و آثارش را در دالان هایی که در دل کوه حفر شده بود، به نمایش عموم گذاشت. هر کدام از آثار وی بیانگر داستان های شاهنامه فردوسی و فولکلور ایران و همچنین فرهنگ اصیل ایرانی است.

فاطمه حامدی خواه

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است