موسیقی ایرانی نسبت به گذشته پیشرفت کرده است | خبرگزاری صبا
امروز ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۰۱

موسیقی ایرانی نسبت به گذشته پیشرفت کرده است

موسیقی ایرانی نسبت به ۴۰سال گذشته پیشرفت داشته و سطح نوازندگی خانم‌ها و آقایون بالاتر رفته است.

به گزارش صبا، حسین بهروزی‌نیا نوازنده عود و آهنگساز موسیقی ایرانی که از اعضای ثابت گروه «دستان» است در گفت‌و گو با «صبا» اظهار کرد:  گروه موسیقی «بربطیان» روز ۲۴ آذر ماه با نوازندگان برجسته کشور در تالار وحدت روی صحنه می‌رود و برنامه این کنسرت اجرای آثاری از  کارهای خودم است که در بخش های مختلف پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.


بهروزی نیا در ادامه از استقبال مردم از موسیقی سنتی در کشورهای خارجی گفت: من هرساله کنسرت‌های زیادی در اروپا و کشورهای دیگر مثل آمریکا و کانادا برگزار می‌کنم و بسیار خوشحالم هنوز هم ایرانی‌های مقیم خارج برای موسیقی ایرانی ارزش قائل هستند و حمایت می‌کنند. این نشان می‌دهد مردم موسیقی خوب را دوست دارند و برای آن وقت می‌گذارند.

وی در ادامه افزود: در این کنسرت هفت نوازنده عود و بربط و چهار نوازنده سازهای کوبه ای است بهناز بهنام‌نیا، مریم خدابخش، امین حیدری، حمید خوانساری، امین یساولی، حمید حاصلی به عنوان نوازندگان بربط و نگار اعزازی، فرهاد صفری، بهنام معصومی، پژمان نقشبندی به عنوان نوازندگان سازهای کوبه ای گروه اجرایی را تشکیل می دهند.

آهنگساز ایرانی از پیشرفت موسیقی ایرانی گفت: موسیقی ایرانی نسبت به ۴۰ سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است اما در چند سال گذشته که موسیقی پاپ رشد داشته است خطری برای موسیقی سنتی محسوب می‌شود چراکه سلایق مردم را عوض می‌کند و رفته به رفته موسیقی ایرانی فراموش می‌شود. همین موضوع باعث شده تا کسانی که موسیقی سنتی کار می‌کنند به سمت کارهای عامه پسند رو آورده اند و از کارهای اصیل ایرانی فاصله گرفته‌اند. درعین حال سطح نوازندگی و آهنگسازی خانم‌ها و آقایون بالاتر رفته است اما فرصت کم‌تری برای ارائه آن‌ها وجود دارد.

گفتنی است، اولین کنسرت گروه «بربطیان» ساعت ۲۱:۳۰ روز شنبه ۲۴ آذرماه در تالار وحدت تهران برگزار می شود.

نسترن معصوم‌پور

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است