نمایشگاه مجسمه‌های کوچک رقابتی برگزار می‌شود/ افتتاحیه یکم آذر | خبرگزاری صبا
امروز ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۸
دبیر نمایشگاه مجسمه های کوچک اعلام کرد:

نمایشگاه مجسمه‌های کوچک رقابتی برگزار می‌شود/ افتتاحیه یکم آذر

یازدهمین نمایشگاه مجسمه های کوچک به صورت رقابتی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران، هومن سلیمی دبیر نمایشگاه مجسمه های کوچک اعلام کرد که یازدهمین دوره نمایشگاه مجسمه های کوچک از اول تا ۱۳ آذرماه به همت انجمن هنرمندان مجسمه ساز و گالری شیرین برگزار می شود و این رویداد به صورت رقابتی برگزار می شود.

وی افزود: نمایشگاه مجسمه های کوچک، قدیمی ترین و مهمترین نمایشگاه انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران است که روند برگزاری آن همچنان تداوم دارد. نخستین نمایشگاه مجسمه های کوچک با همت محمدحسین عماد و دیگر اعضا هیات مدیره آن دوره برپا شد. این نمایشگاه در دوره های نخست در خانه هنرمندان و برای اعضا انجمن درمکان و زمان مشخص برپا شد و به تدریج در سال های بعد به دلیل اهمیت آن در گالری های خصوصی و با دعوت از همه هنرمندان برگزار شد.

سلیمی در ادامه بیان کرد: در ابتدا رویکرد انجمن از برپایی این نمایشگاه ارائه آثار با ابعاد کوچک و فراهم کردن شرایط فروش این آثار بود. به دلیل پدید آمدن آرت شاپ ها و مغازه هایی که مجسمه های کوچک در آن ها عرضه و فروخته می شد، برگزارکنندگان این نمایشگاه به فکر تغییر در رویه برگزاری این نمایشگاه افتادند.

این عضو هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران یادآور شد: در یازدهمین دوره برگزاری نمایشگاه مجسمه های کوچک، گالری شیرین بیشترین همکاری را با انجمن داشته است و شیوه برگزاری این نمایشگاه پس از ۱۰ دوره که به صورت سنتی برگزار می شد، تغییرکرده تا روح تازه به نمایشگاه دمیده شود و هنرمندان برای این نمایشگاه اثر خلق کردند و در این رویداد دیگر شاهد نمایش آثار تکراری نیستیم.

این هنرمند مجسمه ساز درباره روند برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه مجسمه های کوچک توضیح داد: در اولین مرحله داوری یازدهمین نمایشگاه سالانه مجسمه های کوچک تعداد ۴۳۸ اثر از ۲۴۷ هنرمند به دبیرخانه انجمن رسید و تعداد ۱۴۱ اثر که واجد شرایط نمایشگاه بودند، بررسی شدند. کارهایی که بر اساس فراخوان طراحی و اجرا شده اند و شرایط نمایشگاه را رعایت کرده باشند با در نظر گرفتن این که آثار  بر روی پایه قرار نمی گیرد و هنرمند از دیگر امکانات نصب برای اثرش در فضای گالری استفاده می کند.

کوروش گلناری، بهرنگ صمدزادگان و بهداد لاهوتی در مرحله اول تعداد ۵۴ اثر را برای بازبینی و داوری نهایی انتخاب کردند. داوری نهایی در روز چیدمان نمایشگاه انجام می شود و طی مراسمی به هنرمند برگزیده جایزه نمایشگاه که سعید شهلاپور آن را ساخته است، اهدا خواهد شد.

همچنین با نظر داوران و شورای برگزاری نمایشگاه، تعدادی از استادان و هنرمندانی که در این فضا خلق آثار می کنند، به عنوان مدعو در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

این نمایشگاه اول آذر افتتاح خواهد شد و تا ۱۳ آذرماه در گالری شیرین برپاست.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است