آلبوم «محمد رسول الله» (ص) همزمان با ولادت پیامبر رونمایی می شود

به گزارش خبرگزاری صبا، آلبوم موسیقی «محمد رسول الله» (ص) به خوانندگی و آهنگسازی پیام عزیزی و با تنظیم فردین لاهورپور ساعت 18 روز دوشنبه 20 آبان ماه جاری مصادف با سالروز ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و آغاز هفته وحدت در تالار سوره حوزه هنری در تهران رونمایی می‌شود.

این آلبوم  به چهار زبان فارسی، کُردی، عربی و ترکی خوانده شده و توسط امید نیک‌بین در استودیو شهر صدای پارسیان در تهران صدابرداری شده است.

پیام عزیزی مدت 4 سال است که مشغول آهنگسازی آلبوم موسیقی «محمد رسول الله» (ص) است که 14 قطعه موسیقایی را شامل می‌شود. از آن جمله می توان به آهنگ «طلع البدر علينا» با شعری از شیخ سید طاها نقشبندی با تنظیم فردین لاهورپور به زبان عربی با قدمتی 1400 ساله که مردم مدينه هنگام ورود مبارك پيامبر اكرم (ص) به این شهر سروده‌اند و با سرودن این شعر و خواندن این آهنگ از این حضرت استقبال کرده‌اند، اشاره کرد.

ديگر قطعات اين اثر موسیقایی عبارتند از :آهنگ «دردی هجران» با شعر طاهر بگ جاف با ملودی ماندگار زنده‌یاد سید علی اصغر کُردستانی به زبان کُردی، آهنگ «محمد رسول الله» (ص) با شعر شیخ عبدالرحمان جامی به زبان فارسی، آهنگ «ای پناه عاصیان» با شعر حضرت شیخ مولانا خالد نقشبندی به زبان فارسی، آهنگ «صلاه الله سلام الله علیک یا رسول الله» با شعری از عاشق یونس به زبان ترکی، آهنگ «حبیبی یا رسول الله» با ملودی و شعری برگرفته از خانقاه و تکایای کُردستان به زبان کُردی، آهنگ «ما محرم سلطانیم» با شعری از شیخ عبدالرحمان خالص، آهنگی برگرفته از خانقاه و تکایای شهر کرکوک در عراق با قدمتی بیش از 300 سال و به زبان فارسی، آهنگ «الله الله یا الله» با شعری از شیخ سید طاها نقشبندی؛ با قدمتی بیش از 150 سال برگرفته از خانقاه و تکایای کُردستان به زبان کُردی، آهنگ «یا فردی اعظم» با شعری از مولانا خالد نقشبندی به آهنگسازی محمدرضا عزیزی به زبان کُردی، مقام «بی‌وفا» شعر قدیمی کُردی، آهنگ «سلطان الله» با شعری از امام محمد البوصیری برگرفته از خانقاه و تکایای کُردستان به زبان عربی، آهنگ «گر تو طلبی داری» با شعر شیخ عبدالقادر گیلانی به زبان فارسی، آهنگ «مولا یا صلی وسل» (برده المدیح) با شعر امام محمد البوصیری به زبان عربی و همچنین آهنگ «حبیبیم یا الله» با شعری برگرفته از خانقاه‌های ترکیه و آهنگی برگرفته از خانقاه و تکایای کُردستان به زبان عربی. تنظيم تمامی اين قطعات را فردين لاهورپور برعهده داشته است.

نوازندگانی که در آلبوم «محمد رسول الله» (ص) به هنرنمایی پرداخته‌اند، عبارتند از: استاد ارسلان کامکار، فردین لاهورپور، پیام طونی، علیرضا دریایی، آزاد میرزاپور، داود منادی، پریچهر خواجه، حسین رضایی‌نیا، سحر عباسی، همایون نصیری، مژگان حسیني، نوید مثمر، سحاب تربتی، روزبه زرعی و فردین كريم خاوری.

در آلبوم موسیقی «محمد رسول الله» (ص)؛ امید نیک‌بین صدابردار، میکس و مسترینگ و نظارت ضبط، مهسا شهبازیان ناظر ضبط اشعار ترکی استانبولی و جواد قربانی‌پور گرافیک این اثر موسیقایی را برعهده داشته‌اند.

پیام عزیزی تاکنون 7 اثر موسیقایی از جمله، آلبوم‌ «با قدسیان» با آهنگ معروف «الله مدد» به آهنگسازی محمد جلیل عندلیبی، آلبوم «لبیک» به آهنگسازی زنده‌یاد مجتبی میرزاده، آلبوم‌های «پیام عاشقان» و «ملکا» با همکاری نوازندگان ارکستر سمفونیک ایران، علی پژوهشگر و پاشا هنجنی و همچنین با همراهی اعضای گروه موسیقی کامکارها؛ سه اثر موسیقایی به نام‌های آلبوم‌ «بارگاه» به آهنگسازی و تنظیم‌کنندگی ارسلان کامکار، آلبوم «سه‌روکی دل» (رییس دل) و آلبوم‌ «خورشید مستان» به آهنگسازی و تنظیم‌کنندگی هوشنگ کامکار را منتشر کرده است.

پیش فروش نسخه دیجیتالی آلبوم موسیقی «محمد رسول الله» (ص) در سایت‌های معتبر موسيقي از جمله؛ «بیپ تونز» Beeptunes.com ، «ریتمو» ritmo.ir و «نواک» navaak.com آغاز شده و نسخه فیزیکی آن نیز در روز ۲۰ آبان ماه جاری توسط شرکت‌های پخش «رها» و «جوان» در سراسر کشور توزیع خواهد شد تا در فروشگاه‌های معتبر در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گیرد.

انتهای پیام/