امروز ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۱

«گرگم و گله می‌برم» از لایپزیک آلمان کبوتر طلایی گرفت

پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» اثر امیرهوشنگ معین موفق به دریافت جایزه کبوتر طلایی (GOLDEN DOVE) بهترین فیلم کوتاه از جشنواره لایپزیگ آلمان شد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» اثر امیرهوشنگ معین موفق به دریافت جایزه کبوتر طلایی (GOLDEN DOVE) بهترین فیلم کوتاه در بخش انیمیشن کوتاه از شصت‌ودومین جشنواره لایپزیگ آلمان شد.

این فیلم از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۲۰۱۸ است.

پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» یک انیمیشن دیجیتالی است که در آن کودکان، داستان آشنای گرگ و بزغاله‌ها را در مدرسه به شکل نمایشِ عروسکی به اجرا در می‌آورند. و بزِ مادر در فراغ بزغاله‌هایش و گرگِ خشمگین در تنهایی‌اش با هم رودررو می‌شوند و مثل همیشه گرگ شکست می‌خورد.

این اثر سینمایی تاکنون در جشنواره‌ها و رویدادهای داخلی و خارجی زیادی شرکت و جوایزی نیز دریافت کرده است که جایزه نیوفیس از بیست‌ودومین جشنواره «مدیا آرت» ژاپن، جایزه بهترین فیلم کودکان از جشنواره «گلدن کوکر» بلغارستان، جایزه بهترین انیمیشن کوتاه از جشنواره فیلم تریپولی لبنان، جایزه‌ی بهترین فیلم بخش رویاهای کودکانه جشنواره فیلم‌های انیمیشن «اینسومنیا» روسیه و جایزه بزرگ جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن پاریس از جمله موفقیت‌های این اثر پویانمایی است.

جایزه کبوتر طلایی جشنواره لایپزیگ آلمان مورد تایید نود و دومین آکادمی اسکار است که به همراه جایزه نقدی ۵هزار یورویی بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه انیمیشن به پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» تعلق گرفت.

مستند کوتاه «آشو» به کارگردانی جعفر نجفی نیز  از این جشنواره تقدیرنامه گرفت.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است