امروز ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۴
صاحب ستاره ۲۶۶۵ مشخص شد

آلن آرکین ستاره دار شد/ ثبت در پیاده روی مشاهیر هالیوود

آلن آرکین بازیگر ۸۵ ساله آمریکایی فیلم های «روس‌ها می‌آیند، روس‌ها می‌آیند» و «آرگو» در پیاده روی مشاهیر هالیوود صاحب ستاره شد.

به گزارش صبا به نقل از ان‌بی‌سی لس آنجلس، روز جمعه ۷ ژوئن در پیاده روی مشاهیر هالیوود، ستاره ۲۶۶۵ متعلق به آلن آرکین رونمایی شد.

آرکین برای مدت بیش از ۵۰ سال در حوزه بازیگری فعال بوده و تاکنون جوایزی از جمله اسکار و گلدن گلوب را به دست آورده است.

آلن آرکین در مراسم رونمایی از ستاره اش به همراه همسرش سوزان نیولاندر، پسر و نوه اش حضور داشت.

در این مراسم همچنین بازیگران مطرحی چون سوزان سالیوان، آن مارگرت و استیو کارل به ستایش از آرکین پرداختند.

استیو کارل که در فیلم «میس سان‌شاین کوچولو» با آرکین همبازی بود در ستایش این بازیگر کهنه کار سینما گفت: دیدار با قهرمان هایتان ترسناک است، به ندرت آنها همان چیزی هستند که انتظارش را دارید با این وجود آرکین از آنچه تصور می کردم، بهتر بود. او هنرپیشه ای است که من می خواهم شبیه او باشم.

آلن آرکین نیز در این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت: من از تمام دوره کاری ام لذت بردم و احساس می کنم شایسته این جایزه نیستم.

آرکین در طول ۶ دهه فعالیت هنری در بیش از ۱۰۰ فیلم و سریال تلویزیونی بازی کرده است. او یک بار جایزه اسکار را برای نقش مکمل فیلم «میس سان‌شاین کوچولو» به دست آورد و سه بار نیز برای فیلم های «روس‌ها می‌آیند، روس‌ها می‌آیند»، «قلب یک شکارچی تنهاست» و «آرگو» نامزد جایزه اسکار شده است.

از آخرین پروژه های مهمی که آرکین در آن به ایفای نقش پرداخته است، می توان به سریال «متد کامینسکی» محصول نتفلیکس اشاره کرد.

محمدامین شکاری

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است