امروز ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۹
محمدصادق جعفری در گفتگو با صبا:

«شاید دوباره» راهی شبکه مستند می‌شود/ همراه شدن با یک زوج در جلسات درمانی

محمدصادق جعفری مستندساز که به تازگی برای مستند «بافندگان خیال» برنده جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره «آرک» آلمان شده است از پروژه جدید خود سخن گفت.

صادق جعفری

محمدصادق جعفری مستندساز در گفتگو با خبرنگار صبا درباره فیلم جدید خود عنوان کرد: مجموعه ای با موضوع مهارت زندگی با عنوان «شاید دوباره» به تهیه کنندگی محمدرضا کریمی راد برای شبکه مستند آماده می شود که کار من در این مجموعه تولید شده و در مرحله تدوین است.

وی افزود: تحقیقات این فیلم بسیار دشوار بود و حدود ۷ ماه به طول انجامید. همچنین مراحل تصویربرداری فیلم نیز ۵ ماه طول کشیده که هنوز هم به پایان نرسیده است.

کارگردان مستند «بافندگان خیال» با بیان اینکه فیلم جدیدش به عنوان مستندی مستقل مطرح خواهد شد و در فضاهای مختلف مانند جشنواره ها شرکت خواهد کرد، گفت: نام دقیقی برای مستند خود انتخاب نکردم. معمولا اسم نهایی را در مرحله تدوین مشخص می کنم و فکر می کنم مستند مستقل و متفاوتی خواهد شد.

جعفری درباره موضوع فیلم بیان کرد: این فیلم یک زوج را که با مسایلی درگیر هستند و روانشناس مسیری را برای حل مشکلاتشان تعیین می کند، همراهی می کند. ما طی فیلم با حضور در زندگی زوج و جلسات مختلف درمانی آنها با روانشناس، مسیر درمان را به تصویر می کشیم.

وی در پایان درباره اینکه به تازگی مستندهای دیگرش در جشنواره ای شرکت کرده اند یا خیر، مطرح کرد: اواخر فروردین ماه مستند «بافندگان خیال» در یازدهمین جشنواره بین المللی کودکان هند حاضر بود.

عوامل تولید بخشی از مجموعه «شاید دوباره» که جعفری در آن همکاری داشته است، عبارتند از تهیه کننده: محمدرضا کریمی، کارگردان: سید محمد صادق جعفری، تصویربردار: محمد ورزنده، صدابرداران: حبیب محمدی و علی فضلی، محقق و دستیار کارگردان: سمیرا نبی پور، تدوین: مریم شاپوریان و دستیار تصویربردار: فاطمه ایوبی.

سپیده شریعت رضوی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است