امروز ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۸
در بازدید علی عسکری از مراحل پیش تولید سریال «سلمان فارسی»؛

رییس رسانه ملی: سریال «سلمان فارسی» به واقعه غدیر هم می‌پردازد

رییس سازمان صداوسیما در بازدید از مراحل پیش تولید و کارگاه‌های سریال «سلمان فارسی» ابراز امیدواری کرد این سریال به اثری ارزشمند و ماندگار در تاریخ تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، عبدالعلی علی عسکری رییس سازمان صداوسیما دربازدید از مراحل پیش تولید و کارگاه های سریال «سلمان فارسی» بیان کرد: سال‌ها قبل، داوود میرباقری در پشت صحنه سریال «مختارنامه»، بخش هایی از فیلمنامه سریال «سلمان» را برای من بازگو کرد و افسوس خوردم که چرا با این همه پژوهش، سریال ساخته نمی‌شود. وی ابراز خرسندی کرد بعد از وقفه پیش آمده به علت مشکلات مدیریتی، ساخت این سریال با لطف خدا و همت دوستان در این دوره، با قدرت آغاز شده است.

رییس رسانه ملی سلمان فارسی را شخصیتی استثنایی در تاریخ خواند و عنوان کرد: عبور او از تمام سطوح فکری و عقیدتی و رسیدن به ساحل آرامش پیامبر و اسلام، حجتی بر کامل بودن این دین است.

وی ابراز امیدواری کرد بازسازی شخصیت سلمان در عصر امروز نیز نمادی از هدایت بشر به سوی حقیقت و فراهم‌کننده زمینه برای جذب تشنگان حقیقت و در نهایت ظهور حضرت حجت باشد.

علی عسکری ادامه داد: امروزه اگر بخواهیم سیره رسول اکرم و امیرالمومنین را نشان بدهیم، زیباترین نحوه پرداخت به سیره و اعمال آن بزرگواران، پرداخت شخصیت سلمان است چون سلمان به قدری به آن دو عزیز، نزدیک بود که آیینه آنان در سبک زندگی اسلامی‌ به شمار می‌رود.

رییس سازمان صداوسیما با اشاره به گنجاندن واقعه غدیر در سریال «سلمان» اظهار کرد: سلمان، اندیشمند فعال ایرانی و جستجوی حقیقت بود و در نهایت به آن رسید ان شالله این سریال هم بتواند به جستجوگران حقیقت کمک کند.

در ادامه، مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی هم با تشکر از حمایت های رییس سازمان، این حمایت ها را پشتوانه اساسی ساخت سریال «سلمان» دانست.

وی با بیان اینکه در یک دهه اخیر برای ساخت سریال های الف ویژه مشکلاتی به وجود آمده است،  گفت: این دست سریال ها، قله سریال سازی اند که حرکت آن‌ها نشانه سلامت صنعت سریال سازی ماست.

وی با اشاره به اینکه ساخت سریال «سلمان فارسی» با وجود همه مشکلات مالی با حمایت جدی علی عسکری به راه افتاد، مطرح کرد: این سریال از نظر پیش تولید از همه سریال های الف ویژه ای که تاکنون ساخته شده، کامل تر است و ساخت سریال با شتاب رو به جلو حرکت می کند تا تراز خوبی برای سریال سازی الف ویژه باشد.

میرباقری تاکید کرد: سریال «سلمان فارسی» برآیند همه نکات مدنظر ما اعم از دین و تاریخ و …است.

داوود میرباقری کارگردان و نویسنده سریال «سلمان فارسی» در ادامه با اشاره به جایگاه رفیع سلمان، این سریال را پروژه ای بسیار راهبردی و مهم برای ترویج نگاه و تفکر مذهبی نظام اسلامی معرفی کرد و گفتک امیدواریم با برنامه ریزی دقیق و دغدغه مند، بتوانیم منطق مستحکم خودمان را به صورت درماتیزه و جذاب برای بخشی از جهان با قدرت منتقل کنیم.

وی تاکید کرد: کار خیلی سنگین است اما ان شالله با استمرار حمایت ها امیدواریم به نتیجه مطلوب برسیم.

پیش از ظهر شنبه ۲۰ مردادماه، عبد العلی علی عسکری، رییس سازمان صداوسیما به همراه جمعی از مدیران سازمان همچون مرتضی میرباقری معاون سیما، حسین کرمی رییس مرکز سیمافیلم، مجید زین العابدین مدیر شبکه یک سیما و … با حضور در شهرک سینمایی تلویزیونی ایران (غزالی) از نزدیک در جریان روند پیش تولید سریال «سلمان فارسی» قرار گرفت.

در این دیدار که سه ساعت به طول انجامید از نه کارگاه که حدود ۲۰۰ نفر در آن مشغول کارند، بازدید به عمل آمد.

ضمن اینکه رییس سازمان دستورات لازم برای در اختیار قراردادن فضای مناسب و کافی به بخش های تولیدی سریال «سلمان فارسی» را صادر کرد. علی عسکری با غرس یک بوته گل رز، آغاز ساخت دکور کلیسای دمشق در محوطه شهرک غزالی را هم کلید زد.

این کلیسا بعد از تصویربرداری‌های مرتبط با تغییراتی به عنوان لوکیشن مسجد اموی مورد استفاده قرار‌ خواهدگرفت و می‌توان از آن برای بعد از سریال «سلمان فارسی» هم استفاده کرد.

عبدالعلی علی‌ عسکری بعد از پایان این بازدید سه ساعته در مصاحبه‌ای اعلام کرد: کارهای پیش تولید سریال از یکسال پیش شروع شده و با وجود کمبودهای مالی طبق برنامه‌ریزی به پیش می‌رود و ان‌شاءالله تا آخر پاییز امسال شاهد آغاز تصویربرداری در جزیره قشم خواهیم بود.

رییس رسانه ملی افزود: طبق اعلام گروه تولید تاکنون با بیش از یکصد بازیگر رده‌های یک تا سه این سریال قرارداد بسته شده است و مشغول تمرین‌های خود هستند.

داوود میرباقری کارگردان این سریال هم با ابراز رضایت از روند پیش تولید سلمان فارسی گفت: تاکنون چنین پروژه سنگینی برای عرصه سریال‌سازی تلویزیونی نداشته‌ایم و به همین علت سعی‌ می‌کنیم تجارب بدست آمده در این مسیر را دقیق و به درستی محافظت کرده و منتقل کنیم.

کارگردان سریال سلمان فارسی همچنین از مشخص شدن بازیگران اصلی سریال خبر داد و افزود : علیرضا شجاع نوری برای نقش میانسالی و کهنسالی سلمان فارسی انتخاب و قرارداد نهایی با وی تنظیم شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


  جدول فروش فیلم ها

  عنوان
  فروش (تومان)
  • مطرب
   ۳۸٬۵۴۳٬۸۹۱٬۰۰۰
  • چشم و گوش بسته
   ۱۲٬۸۳۴٬۱۱۵٬۰۰۰
  • بی وزنی
   ۳۱٬۵۵۲٬۰۰۰
  • نرگس مست
   ۳۶٬۶۲۲٬۰۰۰
  • دوئت
   ۶۸٬۷۰۷٬۰۰۰
  • عطر داغ
   ۹٬۱۳۸٬۰۰۰
  • امیر
   ۱۳۰٬۹۶۴٬۰۰۰
  • جهان با من برقص
   ۶٬۷۴۸٬۶۳۶٬۰۰۰
  • خوب، بد، جلف 2
   ۱٬۴۷۶٬۲۶۴٬۰۰۰
  • چهل و هفت
   ۵٬۱۱۱٬۰۰۰
  • سونامی
   ۳۶۵٬۵۴۴٬۰۰۰
  • آشفته گی
   ۵۹۵٬۴۵۶٬۰۰۰