دومین تندیس رودکی به ساعد باقری اهدا شد | خبرگزاری صبا
امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۲

دومین تندیس رودکی به ساعد باقری اهدا شد

دومین تندیس «رودکی» جشنواره ملی شعر دانشجویی به ساعد باقری اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری صبا، گردهمایی شعرانه از سلسله برنامه‌های نخستین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی، عصر روز یکشنبه ۱۴ مهرماه در دانشگاه زنجان برگزار شد.

در این برنامه علاوه بر برگزاری پنل تخصصی و شعرخوانی جمعی از دانشجویان و استادان دانشگاه به دو زبان فارسی و ترکی، دومین تندیس «رودکی» جشنواره به ساعد باقری اعطاء شد.

آغاز این محفل شعر و شعرخوانی با برگزاری پنل تخصصی با موضوع «آسیب‌شناسی شعر آیینی» و با حضور قربان ولیئی، عضو هیات علمی دانشگاه زنجان و علیرضا بهرامی، دبیر علمی جشنواره ملی شعر دانشجویی همراه بود.

پس از این نشست و در ادامه‌ مراسم، با پخش فتوکلیپی درباره ساعد باقری با صدای عبدالحسین مختاباد براساس ترانه‌ای از این شاعر، علیرضا بهرامی – دبیر علمی جشنواره ملی شعر دانشجویی – در سخنانی از ساعد باقری به عنوان یک انسانِ شاعر، ادیب، بخشنده و از خود گذشته یاد کرد.

ساعد باقری پس از دریافت دومین تندیس «رودکی» جشنواره ملی شعر دانشجویی و تابلو نقاشی_خط تولیدشده در دبیرخانه این جشنواره بر مبنای یکی از ترانه‌های این شاعر معاصر، در سخنانی با اشاره به اینکه سمت و سوی شعر معاصر ایران رو به کمال است گفت: امیدواری در رشد شاعران جوان در حالی بروز و ظهور یافته که همه انتظار دارند فضای مجازی جوانان را خلاف این جهت هدایت کرده باشد اما شاعران جوان دریافتند که شاعر خوب باید بیشتر با آثار و تجربیات دیگران آشنا باشد.

وی افزود: طبیعی است که در کشور برخی نگرانی‌ها نیز در زمینه شعر معاصر فارسی وجود داشته باشد. اگر جریان ادبی جدید مدعی بروز و ظهور باشد، چنان‌ چه کاری افزون بر ضرورت نوآوری داشته باشد باقی ‌می‌ماند. در غیر این صورت محکوم به فنا است.

این شاعر در ادامه یادآور شد: جوانان امروز با آرامش، جدیت بیشتر و جوگیری کمتر، جریان شعری کشور را رقم می‌زنند. با این حال دانشگاه‌ها دارای فضایی هستند که بیم‌ها، نگرانی‌ها و محدودیت‌هایی ایجاد کرده و زمینه ظهور استعدادها را می‌گیرد. در چنین شرایطی نباید فراموش کنیم که هر وقت مسئولانه به جوانان اعتماد کرده‌ایم جوانان نیز مسئولانه پاسخ داده‌اند.

در ادامه این برنامه، پس از شعرخوانی غلامرضا طریقی و مصدق آقاجانلو به‌ عنوان شاعران مدعو، جمعی از دانشجویان و مدرسان دانشگاه زنجان نیز برای حاضران شعرخوانی کردند.

رضا اسم‌خانی، جواد چراغی، محمدعلی استجلو، سعید توکلی، الهام احمدی، نسرین کرمزاده، منصور کلامی، علیرضا بیات و امیر سلیمانی، دانشجویان شاعری بودند که در رویداد دانشگاه زنجان جشنواره ملی شعر دانشجویی به دو زبان فارسی و ترکی شعرخوانی کردند. همچنین منصور کلامی، سعید بخشی و قربان ولیئی نیز از جمع استادان و مدرسان این دانشگاه برای حاضران شعر خواندند.

رویداد پیشین جشنواره ملی شعر دانشجویی در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شده بود که با برگزاری پنل تخصصی با حضور اسماعیل امینی و سیدمهدی طباطبایی، سخنرانی علی دهباشی و اهدای نخستین تندیس «رودکی» به محمدرضا شفیعی کدکنی، همچنین شعرخوانی جمعی از دانشجویان و استادان این دانشگاه و نیز اجرای موسیقی حسام‌الدین سراج همراه بود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • انفرادی
  27,606,170,00
 • روز صفر
  72,508,835,00
 • سگ بند
  268,957,250,00
 • شادروان
  86,128,730,00
 • قدغن
  2,229,005,00
 • لامینور
  3,402,450,00
 • مرد بازنده
  56,534,990,00
 • مغز استخوان
  1,924,755,00
 • موقعیت مهدی
  101,898,877,50
 • گل به خودی
  6,281,140,00