امروز ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۴

«گرگم و گله می‌برم» راهی جشنواره رومانی شد

پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» برای رقابت در جشنواره فیلم‌ «انیفست» عازم رومانی شد.

گرگم و گله می برم

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و داور بین‌الملل کانون، پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» به کارگردانی امیر هوشنگ معین برای رقابت در چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ «انیفست» عازم رومانی شد.

این رویداد هنری شامل شش بخش رقابتی فیلم‌ها و پویانمایی بلند، فیلم‌های کوتاه انیمیشن، دانشجویی، موزیک ویدئو، فیلم‌های واقعیت مجازی (virtual Reality) و بخش فیلم‌های رومانیایی است.

فیلم کوتاه انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه انیمیشن این جشنواره با ۵۰ فیلم دیگر از سراسر دنیا برای دریافت جایزه رقابت می‌کند.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌ «انیفست» از جشنواره‌های مورد تایید آکادمی اسکار است که هر ساله تندیس جشنواره به یک فیلم کوتاه منتخب هیأت داوران در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه اهدا می‌شود.

این جشنواره با هدف احیا و پشتیبانی از فیلم‌های انیمیشن رومانی نقش مهمی برای فیلم‌سازان بومی کشور رومانی در حوزه انیمیشن داشته است و هر ساله توانسته میزبانی فیلم‌سازان، تهیه‌کنندگان، برگزارکنندگان و روزنامه‌نگاران در شهر بخارست پایتخت این کشور را عهده‌دار باشد.

جشنواره بین‌المللی «انیفست» تنها جشنواره انیمیشن در کشور رومانی است که از سال ۲۰۰۶ آغاز شده و چهاردهمین دوره آن از ۱۲ تا ۲۱ مهر ۱۳۹۸ (۴ تا ۱۳ اکتبر سال ۲۰۱۹) در شهر بخارست رومانی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است