اتوبوس‌ها وارد بوم نقاشی شدند/ ۲۰ سال خاطره‌بازی با سفر

بیژن اخگر هنرمند نقاش در گفتگو با خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری صبا درباره تازه ترین نمایشگاه آثارش که با عنوان «بوم نگاری» روز جمعه 12 مهر در گالری اعتماد نگارستان، گشایش یافت، گفت: در این نمایشگاه مجموعه ای از آثارم به نمایش درآمده است که آنها را سال 93 کار کرده ام ولی تاکنون به نمایش درنیامده بود.

وی درباره عنوان «بوم نگاری» و موضوع آثارش با تصاویری از اتوبوس در این نمایشگاه اظهار کرد: «بوم نگاری» به ایرانی بودن و امر بومی اشاره دارد که کاملاً با موضوع آثار مطابقت دارد و موضوع آثار نیز به خاطره سال ها پیش من بازمی گردد. در طول سالیان طولانی در طول 20 سال گذشته خاطره سفر با اتوبوس را داشتم و  در وجه معنایی آن نیز اتوبوس به وسیله نقلیه عمومی بودن و نشانه ای از مردم و جامعه ای در موقعیت های متفاوت با تجارب مختلف اشاره دارد.

اخگر درباره بازخورد مخاطب با آثاری که چند سال قبل با همین موضوع کار کرده بود، گفت: مخاطبان ارتباط بسیار خوبی با آثار برقرار کرده بودند و با دیدن آثار، شرایط و موقعیت‌هایی برایشان ایجاد شده که حس نوستالژی آنها را برانگیخته بود.

اخگر آثار تازه ای را در دست دارد که در پایان این گفتگو درباره زمان نمایش این آثار نیز بیان کرد: همیشه در حال کار کردن هستم ولی فاصله نقاشی کردن من تا نمایش آثارم کمی طولانی است و سال های آینده آثار تازه ام را به نمایش خواهم گذاشت.

در  نمایشگاه «بوم نگاری» که روز جمعه 12 مهرماه ساعت 15 تا 20 در گالری اعتماد نگارستان گشایش یافت، حدود 15 اثر روی دیوار رفته است و علاقه مندان برای بازدید از این آثار می توانند تا 30 مهرماه از ساعت 13 تا 19 به نشانی میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، باغ نگارستان مراجعه کنند.

این هنرمند نقاش سال گذشته در گفتگویی درباره اتوبوس هایی که وارد تابلوی نقاشی خود می کند، گفته بود: اتوبوس‌های من آدم‌هایی هستند که آنها را از حاشیه به متن می‌آورم چون اگر این کار را نکنم همواره در حاشیه و الکن باقی خواهند ماند. آنها حرف‌هایی دارند که در این تابلوها حرف‌شان را زده و تأثیرخود را بر روی مخاطب می‌گذارند.

انتهای پیام/