مدیر جدید تئاترشهر: مشکلات را حل می‌کنیم/ لباس همکاران متحدالشکل می‌شود/ تشکیل شورا برای نظارت بر اجراها | خبرگزاری صبا
امروز ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۶
در مراسم تودیع و معارفه مطرح شد؛

مدیر جدید تئاترشهر: مشکلات را حل می‌کنیم/ لباس همکاران متحدالشکل می‌شود/ تشکیل شورا برای نظارت بر اجراها

مراسم تودیع و معارفه مدیران مجموعه تئاترشهر 1 خردادماه با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی برگزاری شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، آیین تکریم ابراهیم گله دارزاده رییس سابق مجموعه تئاترشهر و معارفه سید جواد طاهری مدیر جدید این مجموعه عصر روز یکشنبه ۱ خرداد ماه با حضور کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران و کارکنان تئاترشهر، تعدادی از مدیران و کارکنان اداره کل هنرهای نمایشی و مدیران مجموعه های دیگر در تالار مشاهیر این مجموعه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران همراه بود، علیرضا سعیدی مدیر روابط عمومی تئاترشهر که اجرای مراسم را برعهده داشت، ضمن خوش‌آمدگویی به حاضران در برنامه و یادکردی به مناسبت فرا رسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر و حماسه‌سازان قهرمان هشت سال دفاع مقدس، از ابراهیم گله‌دارزاده برای ایراد سخنرانی دعوت کرد.

گله‌دارزاده در ابتدای این مراسم گفت: «رَّبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّی مِن لَّدُنکَ سُلْطَانًا نَّصِیرًا» این اولین جمله‌ای بود که وقتی به عنوان رییس مجموعه تئاترشهر انتخاب شدم به زبان آوردم و از پروردگار عالم خواستم که همه چیز به صدق و صفا باشد.

رییس سابق تئاترشهر افزود: می‌خواهم از دوستانی تشکر کنم که در این سال‌ها خیلی به من کمک کردند؛ تشکر اول من از آقای قادر آشنا مدیرکل سابق هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که با حسن اعتماد‌شان این فرصت خدمت را به من دادند تا بتوانم به خانواده تئاتر و هنرمندان عزیزمان خدمت کنم و البته در شرایط بسیار سخت و ترسناک کرونا بتوانیم کاری انجام دهیم که تئاتر تعطیل نباشد.

وی با اشاره به روز‌های نخست مدیریتش که همزمان با ایام همه‌گیری کرونا بود، عنوان کرد: از همه عزیزان هنرمندی که از همان اول تا عزیزانی که امروز در صحنه‌های تئاترشهر میزبان تماشاگران تئاتر هستند، تشکر می‌کنم که با حضورشان تئاتر را زنده نگه داشتند. این در حالی است که باید از جناب رضا بصیرت در مدیریت انجمن هنرهای نمایشی ایران و دیگر همکاران این مجموعه ازجمله جناب بروزمند قدردانی ویژه ای داشته باشم. به هر حال گاهی مشکلاتی که در تئاترشهر رخ می‌دهد، دولتی است ولی به دست دوستان غیردولتی حل و برطرف می‌شود. همکاران عزیز در انجمن هنر‌های نمایشی همیشه به ما کمک کرده‌اند و دست ما را گرفته‌اند.

گله‌دارزاده ادامه داد: از دوستان عزیزم در شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنر‌های نمایشی خصوصا سید وحید فخرموسوی تشکر می‌کنم و حضور و کمک‌های‌شان فراموش نشدنی است. از نظر من تئاترشهر بهترین و متخصص‌ترین کادر فنی ایران را دارد که در شرایط سخت و دشوار همیشه و همواره همراه بوده‌اند. بنابراین از همه همکارانم در تئاترشهر تشکر فراوان کرده و به بودنشان افتخار می‌کنم. این عزیزان همیشه پشت صحنه هستند و برای تولید یک اثر نمایشی بسیار تلاش می‌کنند و شاید هیچ وقت دیده نشوند.

وی اظهار کرد: در دوران کرونا بسیاری از گروه‌های هنری و هنرمندان نتوانستند کار کنند و فشار بسیار زیادی روی آن‌ها بود و این ۲ سال هم تعداد گروه‌های درخواست‌کننده برای اجرا در تئاترشهر را بیش از پیش کرد و همه منتظر هستند تا فرصت کار در سالن‌های تئاترشهر برایشان مهیا شود. به دلیل بالا رفتن هزینه‌ها تولید تئاتر بسیار دشوار و سخت شده است. امیدوارم کار‌های زیادی روی صحنه برود و قیمت بلیت تئاتر برای همه مردم قابل پرداخت باشد.

رییس پیشین تئاترشهر در پایان خاطرنشان کرد: برای برادر عزیزم سید جواد طاهری آرزوی توفیق و توان مضاعف می‌کنم تا در مدیریت تئاترشهر موفق و سربلند باشد و از سختی کار خسته نشود. همچنین برای برادر ارجمندم آقای کاظم نظری هم آرزوی توفیق می‌کنم تا ایشان هم در ارائه برنامه‌های آینده موفق و سربلند حرکت کنند.

کاظم نظری مدیر کل هنرهای نمایشی سخنران بعدی مراسم تودیع و معارفه مدیران پیشین و جدید مجموعه تئاتر شهر بود.

به امید خدا مشکلات تئاترشهر حل می‌شود

وی با خیرمقدم به حاضران در این مراسم، در سخنانی کوتاه عنوان کرد: آقای ابراهیم گله‌دارزاده از هنرمندان بسیار شریف، معلم، با اخلاق و انسانی بی‌نظیری است که قطعا از اینجا نمی‌رود و حتما ما از تجربه او در اداره کل هنر‌های نمایش استفاده خواهیم کرد. ضمن اینکه بر ما تکریم انسان دوست‌داشتنی مثل ایشان واجب است.

نظری افزود: من درعین حال خیر مقدم عرض می‌کنم به آقای سید جواد طاهری که از هنرمندانی است که سال‌های سال عمرش را در تئاتر گذاشته و امیدواریم که ایشان هم بتواند بدرخشد و اتفاقات خوبی را در تئاتر شهر فراهم کند.

مدیرکل هنرهای نمایشی در پایان خاطرنشان کرد: مشکلاتی که آقای گله‌دار‌زاده گفته‌اند به امید خدا حل خواهد شد و انتظار داریم آقای طاهری در مدیریت تئاترشهر عملکرد خوبی داشته باشند و هنرمندان را خوشنود کنند. البته در حکم مدیر جدید مجموعه تئاترشهر تمام مسائلی که انتظار می‌رود آقای طاهری نسبت به آن‌ها پایبند باشند، آمده است و ان‌شاالله با مدیریت او و کمک‌های آقای گله‌دارزاده اتفاقات خوبی برای تئاترشهر رخ خواهد داد.

در ادامه، مجری مراسم با قرائت متن لوح تجلیل اداره کل هنرهای نمایشی، برای اهدای آن به ابراهیم گله‌دارزاده از مدیرکل هنرهای نمایشی دعوت کرد به جایگاه بیاید. ضمن اینکه اهدای لوح سپاس و هدایای کارکنان بخش‌های مختلف تئاترشهر به ابراهیم گله‌دارزاده بخش بعدی این مراسم بود.

در ادامه این آیین، متن حکم مدیر جدید مجموعه تئاترشهر توسط مجری مراسم قرائت و توسط مدیرکل هنرهای نمایشی به سید جواد طاهری اهدا شد.

اجراها باید در شان تئاترشهر باشند

سید جواد طاهری، مدیر جدید مجموعه تئاترشهر هم در بخش سوم برنامه با اشاره به وظیفه سنگین کار در مجموعه‌ای چون تئاترشهر بیان کرد: ابتدا از کاظم نظری هنرمند عزیز و مدیرکل هنرهای نمایشی تشکر می کنم که به بنده اعتماد کردند و مسئولیت مدیریت تئاترشهر را به من دادند و امیدوارم در دوران مسئولیتم به نحو احسن از عهده این کار بربیایم. به نظر می‌رسد که مهم‌ترین کار یک مدیر در یک مجموعه حفظ ارزش‌های آن‌جاست و قطعا مجموعه تئاترشهر مجموعه کوچکی نیست و وظیفه همه ما را سنگین می کند تا کارمان را درست انجام دهیم.

وی ادامه داد: من متوجه هستم که در شرایط سختی هستیم و از لحاظ اقتصادی که دیگر تئاتر در اولویت زندگی مردم نیست و هم ازطرفی همکاران و کارکنانی که در مجموعه تئاترشهر کار می کنند، از یک طرف درگیر مشکلات اقتصادی و از طرف دیگر مشکلات تئاترشهر هستند. مجموعه تئاتر شهر به نظر من شأن و منزلت بالایی دارد و ما موظف هستیم تا در حفظ این شأن و منزلت کوشا باشیم. همه ما عمرمان را در تئاتر گذرانده‌ایم، ما می‌توانستیم مثل خیلی از آدم های دیگر به تفریحات خود و خوشگذرانی‌های خود بپردازیم اما از خودگذشتگی کردیم و برای تئاتر ماندیم. باور دارم امروز بیشتر از دیروز نیازمند این از خودگذشتگی هستیم.

مدیر مجموعه تئاترشهر با اشاره به دشواری های فعالیت در این مجموعه با توجه به امکانات موجود توضیح داد: کار بسیار سختی است که با حضور ۴ نفر مجموعه‌ای به این بزرگی را از لحاظ خدماتی رسیدگی کرد. من به عنوان یک مدیر اگر نیاز باشد جارو به دست بگیرم این کار را انجام می‌دهم و این برای من مهم است چون جایگاه تئاتر شهر مهم است.

وی با اشاره تلاش و تمرکز خود برای ساماندهی فیزیکی تئاترشهر و آراستگی مجموعه در تمامی حوزه ها تصریح کرد: به طور حتم یکی از مهم ترین مواجهه ها مرتبط با مخاطبان فهیم هنرهای نمایش است که حتی می تواند در پوشش کارکنان عزیز و شریف مجموعه نیز مورد توجه قرار گیرد. اگر سختی و مشکلاتی داریم برای خودمان است و باید بین خودمان آن را حل کنیم. پس دوست دارم که به عنوان یک همیار و دوست و رفیق به هم کمک کنیم تا زمانی که در این مجموعه هستیم، موثر باشیم و اگر فردا روزی خواستیم از اینجا برویم، بگوییم که اتفاقات خوبی در تئاترشهر افتاد. در این مسیر از مسئولان عالی‌رتبه وزارت ارشاد می‌خواهم فضایی را فراهم سازند که این اتفاق رقم بخورد، چراکه تئاترشهر به عنوان ویترین تئاتر کشور باید جایگاهی والا و بالا داشته باشد.

طاهری در ادامه صحبت های خود گفت: بنده با خیلی از همکاران حاضر در واحدهای مختلف تئاترشهر از قبل آشنا هستم و بسیار متاثر می‌شوم که مجموعه بزرگ تئاترشهر هنوز دچار مشکلات مختلف برای تهیه وسایل و ابزار کوچک است و این خیلی ناراحت‌کننده است. همچنین این موضوع ناراحت‌کننده ای است که هنوز مساله ایمنی تئاترشهر حل نشده است. ما قطعا دست به دست هم خواهیم داد و اگر لازم باشد هزاران بار تقاضا می کنیم تا مشکلات حل شود. بنده تا زمانی که در این مجموعه باشم هزاران بار تقاضای خود را به آقای نظری، معاونت هنری، وزارت ارشاد و سایر عزیزان می‌رسانم و قطعا پیگیر خواهم بود تا مشکلات این مجموعه حل شود.

مدیر تئاترشهر با اشاره به برنامه‌های پیش روی خود توضیح داد: باید اثری که در شأن تئاترشهر است، در آن اجرا داشته باشد. ما در این سیستم و در این کشور و در این نظام وفادار هستیم و باید بدانیم که اگر قرار است نقدی بکنیم آن نقد باید سازنده باشد.

شورایی در تئاترشهر گردهم می‌آیند

طاهری با اشاره به روند بازبینی آثار متقاضی اجرا در تئاترشهر عنوان کرد: هنگامی که در شورای نظارت و بازبینی کنار وحید فخرموسوی بودم، تعجب کردم با وجود اینکه برنامه اجراهای مجموعه یک ساله بسته می‌شود اما باز هم تایید برخی آثار به دلیل اهمال برخی پدیدآورندگانشان به دقیقه نود می‌افتد و کارها با تعجیل انجام می‌شوند و دوستان هنرمند هم اصرار دارند در فرصتی محدود و به فوریت کارشان بازبینی شود. باید برای رفع این معضل چاره‌اندیشی کنیم. نباید دچار این مشکل شویم که تنها ۱۰ روز یا ۱۵ روز به شورای نظارت و ارزشیابی فرصت دهیم که مسائل آنچنانی برای مجموعه تئاتر رخ دهد. قطعا شورایی در تئاترشهر گردهم می‌آیند متشکل از استادان، هنرمندان و بزرگان عرصه هنر تا نظارتی بر اجراها داشته باشند. هنرمندانی که برای اجرا در تئاترشهر علاقه‌مند هستند باید متن‌هایشان را زودتر به دست ما برسانند که هم شورا وقت داشته باشد و هم هنرمند و هم اثری ماندگار خلق شود. تقاضا می‌کنم از تمام همکاران که همراهی کنند و با من همراه شوند و با من همکاری کنند تا مسائل درونی تئاترشهر ما را گرفتار نکنند.

پوشش کارکنان و هویت بصری تئاترشهر یکسان می‌شود

وی در پایان خاطرنشان کرد: بحث رفاقت با دوستانم در قسمت‌های مختلف تئاترشهر بحثی جداگانه است. صادقانه تقاضا می کنم که با یکدیگر همکاری کنیم اما اگر خطا یا تخلف یا قصوری ببینم نسبت به متخلف گذشت نخواهم کرد و این مورد را پای تندی نگذارید بلکه پای جدیت بگذارید. از جناب نظری به عنوان مدیرکل هنرهای نمایشی هم تقاضا می کنم که در وهله اول به ما کمک کنند تا ابتدا در حوزه آراستگی فیزیکی و متحدالشکل کردن پوشش همکاران مجموعه مساعدت لازم را به عمل آورند تا چنین اقداماتی مقدمه ای برای تعریف هویت بصری مجموعه تئاترشهر شود و از همین جا من این قول را می‌گیرم تا این اتفاق بیفتد و از همکارانم در تئاترشهر تقاضا دارم که با من همکاری و همراهی کنند تا این مجموعه را تغییر دهیم و بهبود ببخشیم.

پس از صحبت های طاهری متن حکم مدیریت جدید مجموعه تئاتر شهر قرائت و توسط مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد به وی اهدا شد.

غلامرضا نعمتی معاون اجرایی اداره کل هنرهای نمایشی، کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، سید وحید فخرموسوی شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنر‌های نمایشی، پریسا مقتدی مدیر تماشاخانه سنگلج، جلیل رفیعی سرپرست تالار هنر، تعدادی از کارکنان مجموعه تئاتر شهر و اداره کل هنرهای نمایشی و تعدادی از هنرمندان ازجمله مهمانان مراسم تکریم و معارفه مدیریت مجموعه تئاتر شهر بودند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • انفرادی
  316,156,036,00
 • بی صدا حلزون
  939,875,00
 • سگ بند
  363,094,505,94
 • سلفی با دموکراسی
  949,435,00
 • قدغن
  2,225,545,00
 • لامینور
  14,275,485,00
 • بدون قرار قبلی
  5,966,737,50
 • مغز استخوان
  20,655,025,00
 • علفزار
  59,422,775,00
 • سلفی با دموکراسی
  188,855,00
 • روز صفر
  89,222,280,00
 • مجبوریم
  14,725,890,00
 • والدین امانتی
  1,535,895,00
 • پسران دریا
  148,265,00