استفاده حداکثری از ظرفیت‌های صداوسیما برای معرفی کتاب | خبرگزاری صبا
امروز ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰
پیمان جبلی در بازدید از نمایشگاه کتاب عنوان کرد:

استفاده حداکثری از ظرفیت‌های صداوسیما برای معرفی کتاب

رییس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران عصر امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه از سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کرد.

به گزارش صبا به نقل از ستاد خبری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، پیمان جبلی رییس صداوسیما امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه در دیدار با یاسر احمدوند رییس سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، ضمن قدردانی از همکاری‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب رسانه برای پوشش‌دهی مناسب رویداد بزرگ فرهنگی کشور، گفت: بعد از دوسال وقفه در برگزاری نمایشگاه کتاب، روی این نکته مهم تاکید کردیم که این رویداد بزرگ فرهنگی کاملا در راستای ماموریت‌های ذاتی دو دستگاه بزرگ فرهنگی کشور صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی بر استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی رویداد ملی و فراملی نمایشگاه کتاب تاکید و اظهار کرد: قصد داریم از تجربیات امسال، برای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی از دریچه تلویزیون برای سال آینده استفاده کنیم. امروز در نمایشگاه سی‌وسوم کتاب به معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی خود را برای پوشش‌دهی بهتر نمایشگاه کتاب در سال‌های آینده اعلام می‌داریم.

جبلی ادامه داد: سعی داریم، کنداکتور شبکه‌های مختلف خود را با رویدادهایی که برای نمایشگاه کتاب پیش‌بینی می شود، هماهنگ کنیم و تطبیق بدهیم. امیدوارم بتوانیم از حداکثر ظرفیت رسانه در معرفی کتاب در فضای فرهنگی نمایشگاه کتاب، معرفی اندیشمندان، نخبگان، نویسندگان استفاده کرده و برای غنی‌سازی شبکه‌های مختلف صداوسیما استفاده کنیم.

رییس صداوسیما در پاسخ به این پرسش که چند شبکه از صداوسیما نمایشگاه کتاب را پوشش دادند، اظهار کرد: تقریبا تمام شبکه‌های صدا و شبکه‌های سیما در پوشش‌دهی و اطلاع‌رسانی از سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، فعال و تشویق شدند که حداکثر توان خود را در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی به کار بندند.

وی تصریح کرد: در این دوره نمایشگاه کتاب، هر شبکه متناسب با امکاناتی که برای پوشش‌دهی بهتر نمایشگاه داشت با انتقال تجهیزات مورد نیاز به مصلی، توانست برنامه‌‌های مختلف تولیدی خود را از نمایشگاه کتاب به صورت زنده و ضبط شده تهیه و پخش کند.

جبلی در ادامه افزود: در دیدار با رییس نمایشگاه تاکید شد که صداوسیما می‌تواند از مدت زمان باقی مانده تا اتمام نمایشگاه کتاب استفاده کرده و در راستای اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی، امکانات فنی بیشتری را به مصلی انتقال دهد.

رییس صداوسیما در پایان نظر خود را درباره شعار نمایشگاه کتاب «با کتاب سلامتیم» بیان کرد: طبیعتا همینطور است و نمایشگاه کتاب، محلی برای آشتی بین جامعه و کتاب، بعد از دو سال دوری است، اگرچه سلامتی بدنی هر شخص مهم است، اما سلامت روح نیاز جدی‌تر به شمار می‌رود و در سایه کتاب مردم جامعه سلامت تر هستند.

سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم آغاز شده و تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی در سامانه ketab.ir برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • انفرادی
  27,606,170,00
 • روز صفر
  72,508,835,00
 • سگ بند
  268,957,250,00
 • شادروان
  86,128,730,00
 • قدغن
  2,229,005,00
 • لامینور
  3,402,450,00
 • مرد بازنده
  56,534,990,00
 • مغز استخوان
  1,924,755,00
 • موقعیت مهدی
  101,898,877,50
 • گل به خودی
  6,281,140,00