«بوتیک تئاتر ایران» میزبان ۹ نمایش می‌شود/ از محمد رحمانیان تا نسیم ادبی | خبرگزاری صبا
امروز ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

«بوتیک تئاتر ایران» میزبان ۹ نمایش می‌شود/ از محمد رحمانیان تا نسیم ادبی

«بوتیک تئاتر ایران» میزبان 9 نمایش از کارگردان‌هایی چون محمد رحمانیان، مهدی مشهور، علی اتحاد، نسیم ادبی، آریان رضایی و... می شود.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی، «بوتیک تئاتر ایران» به عنوان جدیدترین فضای نمایشی پردیس تئاتر شهرزاد از خرداد ماه امسال میزبان ۹ نمایش از جمله هفتاد و شش دو صفر، ژستن، جریان، صحنه هایی از چندازدواج، نامه هایی بر شانه باد، چخوف ساد، موزه معصومیت و سه گانه ری می شود.

«بوتیک تئاتر ایران» به عنوان جدیدترین فضای نمایشی پردیس تئاتر شهرزاد اجرا در فضاهای نامتعارف در تلاش است در ساختمانی که سال هاست کاربری‌اش را از دست داده است، اجراهای تازه و ابتکاری از هنرمندان تئاتر کشور در این مکان اجرا شود.

برنامه این مجموعه تا شهریور ماه با حضور کارگردان هایی چون محمد رحمانیان، مهدی مشهور، علی اتحاد، نسیم ادبی، آریان رضایی و… به شرح زیر است:

«ژستن» از مفهوم تاریخ با آرمان طیران

نمایش «ژستن» به نویسندگی و کارگردانی آرمان طیران به دنبال ارایه تجربه ای در روایت دراماتیک از تاریخ، در بازه زمانی ۱۲۹۹ تا ۱۴۰۰ خورشیدی است. این نمایش از ۱۶ خرداد در «بوتیک تئاتر ایران» اجرا می شود. در «ژستن» مفهوم تاریخ و حضور اجتماعی،سیاسی، توسط راوی و بازیگران ارایه می شود.

نمایش «همانند»

نمایش «همانند» به کارگردانی فرزانه جعفرنیا نیز از ۵ خرداد به «بوتیک تئاتر ایران» می آید. این نمایش در بخش تجربه‌های اجرا دیپلم افتخار و تندیس بیست و سومین جشنواره تئاتر دانشگاهی را از آن خود کرد. میلاد افواج، مهرنوش حاجی‌خانی، احسان قره‌داغی، کیمیا کاوند، مصطفی لطیفی‌خواه در این نمایش حضور دارند.

این نمایش داستان خانواده ای است که بعد از گذشت ۷ روز از فوت پدرشان در خانه او مراسمی برگزار کرده اند.

چهار ساعت بی‌وقفه با پرفورمنس «هفتاد و شش دو صفر» در «بوتیک تئاتر ایران»

نمایش «هفتاد و شش دو صفر» پرفورمنسی به طراحی، کارگردانی و اجرای بهمن عباسپور است که از ۵ خرداد ماه در «بوتیک تئاتر ایران» برگزار خواهد شد. «هفتاد و شش دو صفر» هر روز به مدت چهار ساعت در جریان است. مخاطبان محدودیتی برای زمان ورود، خروج و تماشای این اجرا نخواهند داشت. نقل قولی از «هلن گرمیون» به عنوان استیتمنت این اجرا برگزیده شده است، آنجا که می‌گوید: «من همیشه گفتگوهای خیالی خلق می‌کنم تا آنچه را در ذهنم می‌گذرد به زبان بیاورم. این گفتگوهای خیالی تسلی‌ام می‌دهند…»

«جریان» در چندین اتاق جداگانه در «بوتیک تئاتر ایران»

نمایش «جریان» به کارگردانی سینا شیبانی از ۱۶ خرداد ماه به «بوتیک تئاتر ایران» می آید و داستان آن در چندین اتاق جداگانه شکل می‌گیرد و هر اجراگر در اتاق مخصوص به خود حضور دارد. این اجرا به واسطه آوازی تکرار شونده و کوتاه در فضای ساختمان به حرکت در می‌آید. اسما اسدی‌زاده، فرسا پورحسن، رها سلیمانی، محمدرضا حیاتی، فربد غفاری، امین سیمیار، امین پورعما اجراگران این اثر نمایشی هستند.

محمد رحمانیان با «چخوف ساد» مهمان «بوتیک تئاتر ایران» می شود

محمد رحمانیان نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر ایران نیز از نیمه تیر ماه با نمایش «چخوف ساد ۲و۳»با دو گروه متفاوت به «بوتیک تئاتر ایران» می آید.

محمد رحمانیان در همین زمینه گفت: سال ۸۲ نمایش «مرغ دریایی من» یا «چخوف – ساد» را با تعدادی از دانشجویانم برای جشنواره سینایا رومانی آماده اجرا کردم که قصد دارم این نمایش را مجددا به صحنه ببرم. این نمایش قرار است با عنوان «چخوف – ساد، جلد دوم» به زودی و احتمالا در اواسط تیرماه در «بوتیک تئاتر ایران» اجرا شود. این مکان که به تازگی در کنار پردیس تئاتر شهرزاد افتتاح شده است پیش از این یک بیمارستان متروکه بوده که این روزها به مکانی غیرمتعارف برای اجراهای تعاملی و پرفورمنس تبدیل شده که مکان مناسبی برای اجراهای متفاوت محسوب می‌شود.

«صحنه هایی از یک ازدواج» در «بوتیک تئاتر ایران» برگزار می شود

نمایش «صحنه هایی از یک ازدواج» به کارگردانی آریان رضایی بر اساس تکنیک های تئاتر تعاملی و با تکیه بر تجربه های اجرایی و پژوهشی گروه در ده سال گذشته داستان اختلافات و چالش های متعدد زناشویی است که در اپیزودها و صحنه های گوناگون هر کدام در یکی از سالن ها و اتاق های ساختمان اجرا می شوند و در هر اپیزود شاهد یک جدل زناشویی هستیم.

علی اتحاد با «نامه‌هایی بر دوش تندباد» در «بوتیک تئاتر ایران»

«نامه‌هایی بر دوش تندباد» اثری چندرسانه‌ای به نویسندگی و کارگردانی علی اتحاد است که در آن از امکانات تئاتر، موسیقی، ادبیات، پرفورمنس-آرت، اینستالیشن-آرت، اودیو-آرت، ویدیو-آرت، نقاشی و مجسمه استفاده می شود. این کار بر اساس رمان «نامه‌هایی بر دوش تندباد» نوشته‌ علی اتحاد طراحی شده است و از نیمه تیر ماه در «بوتیک تئاتر ایران» اجرا می شود.

روایت نسیم ادبی از عشق و یادگاری‌هایش در «بوتیک تئاتر ایران»

«موزه معصومیت» نام نمایشی به کارگردانی مشترک نسیم ادبی، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون و کارگردان تئاتر و ندا شاهرخی کارگردان تئاتر است که مرداد ماه در «بوتیک تئاتر ایران» اجرا می شود.

در طول این نمایش تماشاگران انتخاب می‌کنند که اولین تجربه کدام بازیگران از عشق و عاشق شدن را بشنوند و یادگاری‌های کدام‌شان را از این تجربه ببینند.

شیوه اجرا به این شکل است که تماشاگر مثلا یک آب‌نبات قلبی‌ شکل را از میان یادگاری‌هایی که می‌بیند انتخاب می‌کند، وارد سالن می‌شود و می‌پرسد این متعلق به کیست و آن بازیگر که این آب‌نبات وابسته به قصه اوست، دستش را بالا می‌گیرد و تماشاگر مقابل او می‌ایستد و قصه بازیگر را می‌شنود. در واقع بازیگر برای همه تماشاگران بازی نمی‌کند و تماشاگر است که بازیگرش را انتخاب می‌کند و هرکدام از تماشاگران می‌توانند انتخاب کنند که قصه چه تعداد از بازیگران را بشنوند.

مهدی مشهور با «سه گانه ری» و اجراهایی شبانه روزی

«سه گانه ری» با طراحی و پردازش مهدی مشهور که سال گدشته اولین قسمت آن با نام «ری مهشید» سه شبانه روز تجربه کرد، از یکم شهریور اجرا می شود.

ایده‌ اولیه‌ این طرح از اجرای «دو ‌سرخ‌پوست ‌آمریکایی ناشناخته از غرب دیدن می‌کنند» اثر فوسکو و گومز پنیا (۱۹۹۲) برگرفته شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • انفرادی
  27,606,170,00
 • روز صفر
  72,508,835,00
 • سگ بند
  268,957,250,00
 • شادروان
  86,128,730,00
 • قدغن
  2,229,005,00
 • لامینور
  3,402,450,00
 • مرد بازنده
  56,534,990,00
 • مغز استخوان
  1,924,755,00
 • موقعیت مهدی
  101,898,877,50
 • گل به خودی
  6,281,140,00