همه نهادها به مجوزهای وزارت ارشاد انقلابی احترام بگذارند/ واکنش به لغو کنسرت‌ها | خبرگزاری صبا
امروز ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴
معاون حقوقی وزیر ارشاد:

همه نهادها به مجوزهای وزارت ارشاد انقلابی احترام بگذارند/ واکنش به لغو کنسرت‌ها

معاون حقوقی وزیر ارشاد به لغو مجوز کنسرت‌ها از سوی برخی دستگاه ها واکنش نشان داد و گفت همه نهادها باید از مجوزهای وزارت ارشاد انقلابی حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی، ​محمد هاشمی معاون حقوقی و امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی لغو مجوز کنسرت‌ها از سوی برخی دستگاه‌ها گفت: همه نهادها از مجوزهای وزارت ارشاد انقلابی حمایت کنند زیرا مطابق قانون مرجع بررسی، تشخیص و صدور مجوزهای مختلف فرهنگی این وزارتخانه است.

وی روز گذشته پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت در مراسم معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با تاکید بر بندهای دوازده گانه حکم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، یکی از بندهای آن را به صورت ویژه تشریح کرد و گفت: قانون برای مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظایف و اختیاراتی تعیین کرده است که یکی از آنها، مساله صدور مجوزها در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه و مسایلی از قبیل کنسرت‌ها، فیلم هایی سینمایی و کتاب ها است.

معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت ارشاد افزود: بررسی های ما برای صدور مجوزها در وزارت ارشاد بر سه اصل مهم متکی است؛ اصل اول رعایت همه جانبه قانون و طی مسیرهای پیش بینی شده در قانون برای اخذ مجوزها و اصل دوم حفظ و تعمیق باورها و ارزش های دینی و انقلابی است. ما به عنوان مجموعه وزارت فرهنگ حتماً بدون هیچ لکنتی پاسدار ارزش های دینی، انقلابی و ملی هستیم. اصل سوم نیز حفظ نشاط اجتماعی است که باید مبتنی بر دو اصل قبل در دستور کار وزارت ارشاد قرار بگیرد.

نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: وقتی مجوزی در مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مرجع ذی صلاح با دقت به اصول سه گانه فوق صادر می شود، انتظار داریم که همه نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی همه و همه به قانون احترام بگذارند و از تصمیمات قانونی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت و پشتیبانی کنند.

سید محمد هاشمی با تاکید بر اینکه همه ارکان وزارت فرهنگ امروز انقلابی است، تاکید کرد: لازم است همه بدانند، در اقدامات مجموعه وزارت ارشاد دقت های دینی، انقلابی و قانونی انجام می گیرد.

در ادامه معاون وزیر ارشاد با اشاره به دقت در فرآیند انتخاب مدیران کل ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و توجه به جوان‌گرایی پیرو رعایت منویات مقام معظم رهبری تاکید کرد: مجموعه وزارت ارشاد در انتصابات خود، هیچ میزی را پلکان قدرت نمی کند.

سید محمد هاشمی در انتها خطاب به مدیرکل جدید استان مازندران توصیه هایی کرد و گفت: اولاً باید مردمی بودن به عنوان شعار دولت سیزدهم به معنای واقعی کلمه در دستور کار قرار گیرد، دوماً لازم است حمایت از تمامی فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با هدف قرار دادن آرمان و بدون توجه به آرم به عنوان سیاست اصلی اداره کل استان مورد توجه باشد، سوما از کادرسازی، شناسایی، آموزش و تقویت نیروهای جدید جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی غفلت نشود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • انفرادی
  27,606,170,00
 • روز صفر
  72,508,835,00
 • سگ بند
  268,957,250,00
 • شادروان
  86,128,730,00
 • قدغن
  2,229,005,00
 • لامینور
  3,402,450,00
 • مرد بازنده
  56,534,990,00
 • مغز استخوان
  1,924,755,00
 • موقعیت مهدی
  101,898,877,50
 • گل به خودی
  6,281,140,00