حضور فرهنگستان هنر با ۳۰ اثر جدید در نمایشگاه کتاب تهران | خبرگزاری صبا
امروز ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

حضور فرهنگستان هنر با ۳۰ اثر جدید در نمایشگاه کتاب تهران

موسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) با 30 عنوان کتاب جدید در سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور دارد.

به گزارش صبا، مؤسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) وابسته به فرهنگستان‌ هنر با بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب که از میان آنها ۳۰ عنوان به‌تازگی منتشر شده و ۳۵ عنوان هم تجدید چاپ شده است، از ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مصلای بزرگ امام خمینی، میزبان اهالی فرهنگ و هنر است.

ازجمله کتاب‌های مهم انتشارات فرهنگستان هنر که امسال در نمایشگاه کتاب عرضه خواهد شد، نسخه نفیس «مرقع هند و ایرانی» از گنجینه نسخ خطی کاخ‌موزه گلستان است که در سال ۱۳۴۹ به ثبت رسیده است و از جمله اسناد ارزشمندی محسوب می‌شود که بیانگر مناسبات فرهنگی و هنری دو تمدن بزرگ شرق است. این نسخه شامل مجموعه‌ای مرکّب از خوشنویسی استادان بنام ایرانی همچون میرعماد حسنی و نگارگرانی بزرگ همچون فرخ‌بیگ، بشنداس، بالچند و منصور نادرالعصر است. این نسخه به همراه ضمیمه‌ای به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر شده است که «سرآغاز» این ضمیمه نفیس را بهمن نامورمطلق رییس فرهنگستان هنر به رشته تحریر درآورده است.

«درآمد» آن را نیز آفرین امامی مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان نوشته است و در ادامه، سه یادداشت از یعقوب آژند، حسن بلخاری و میلو کلیولند بیچ مدیر سابق نگارخانه‌های آرتور سکلر و هنر فریر و موزه هنر هند منتشر شده است.

همچنین از کتاب «حکمت و معماری» تالیف عبدالحسین خسروپناه با تدوین و تحقیق نسیم اشرافی، در روز سه‌شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۷:۳۰، با سخنرانی عبدالحمید نقره‌کار و نسیم اشرافی در سرای‌ اهل‌ قلم رونمایی خواهد شد.

موسسه متن تا روز پایانی نمایشگاه کتاب تهران ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ پذیرای علاقه‌مندان، دانشجویان و استادان در مصلای امام خمینی، راهروی ۲۳، غرفه ۱۷ خواهد بود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است