می‌خواهیم نمایشگاه کتاب یک جشنواره بزرگ و بهار کتاب باشد | خبرگزاری صبا
امروز ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد:

می‌خواهیم نمایشگاه کتاب یک جشنواره بزرگ و بهار کتاب باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه یکشنبه 18 با حضور در مصلی امام خمینی از روند آماده‌سازی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید کرد.

به گزارش صبا به نقل از ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه با حضور در مصلی امام خمینی(ره) تهران از روند آماده‌سازی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید کرد. در این بازدید که یاسر احمدوند رییس و علی رمضانی قائم‌مقام نمایشگاه کتاب‎‌تهران، وزیر ارشاد را همراهی می‌کردند به تشریح و توضیح جزئیات بخش‌‎های مختلف نمایشگاه پرداخته شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از بازدید میدانی از بخش‌های مختلف نمایشگاه ازجمله انبار گمرک، سالن ناشران عمومی در شبستان، بخش بین‌الملل و سالن ناشران کودک و نوجوان در جمع مسئولان و دست‌اندرکاران نمایشگاه کتاب تهران حضور یافت. اسماعیلی با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب تهران بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی کشور محسوب می‌شود، افزود: با توکل به خدا و همت عزیزان، کار برگزاری نمایشگاه در شرایط بیماری پیش رفت.

او با اشاره به وضعیت نمایشگاه ۴۸ ساعت پیش از افتتاحیه عنوان کرد: شرایط خوبی را شاهد بودیم. این شرایط و وضعیت جز با انگیزه و کار جهادی و غیراداری امکان‌پذیر نیست.

اسماعیلی در ادامه با بیان اینکه پس از ۲ سال برگزار نشدن نمایشگاه، توقع می‌رفت که در آغاز سال و بهار طبیعت، بهار کتاب‌دوستان و فرهنگ‌دوستان هم رقم بخورد، گفت: در نمایشگاه کتاب تهران هم صرفا به دنبال برگزاری یک رویداد نیستیم و می خواهیم یک جشنواره بزرگ فرهنگی و بهار کتاب رقم بخورد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه تعاملات بین‌المللی بخش مهمی از نمایشگاه است و حضور ناشران خارجی و نمایندگان فرهنگی این کشورها هم در همین راستا صورت می‌گیرد، محور اصلی حضور مهمان ویژه در نمایشگاه را تعاملات منطقه‌ای با همسایگان توصیف کرد و گفت: انتخاب قطر به دلیل شرایط خاصی صورت گرفت که این کشور در سال جاری میلادی دارد. سطح ارتباطات و روابط دو کشور بالاست و در روزهای آینده امیر قطر به ایران خواهد آمد و وزیر فرهنگ این کشور هم مهمان نمایشگاه خواهد بود. به دنبال این هستیم که در حاشیه جام جهانی فوتبال هم حضور فرهنگی مطلوبی داشته باشیم. برای همین منظور هم کمیته فرهنگی در نهاد ریاست جمهوری تشکیل شده است.

سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی در سامانه ketab.ir برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • انفرادی
  27,606,170,00
 • روز صفر
  72,508,835,00
 • سگ بند
  268,957,250,00
 • شادروان
  86,128,730,00
 • قدغن
  2,229,005,00
 • لامینور
  3,402,450,00
 • مرد بازنده
  56,534,990,00
 • مغز استخوان
  1,924,755,00
 • موقعیت مهدی
  101,898,877,50
 • گل به خودی
  6,281,140,00