«مجبوریم» رضا درمیشیان ۲۱ اردیبهشت اکران می‌شود/ تشکیل شورای صنفی جدید | خبرگزاری صبا
امروز ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۲
در جلسه شورای راهبردی اکران تصویب شد؛

«مجبوریم» رضا درمیشیان ۲۱ اردیبهشت اکران می‌شود/ تشکیل شورای صنفی جدید

جلسه شورای راهبردی اکران دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه با حضور رییس سازمان سینمایی برگزار شد.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، جلسه شورای راهبردی اکران امروز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت با حضور محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی و تمام اعضا در محل موسسه سینما شهر برگزار شد.

علی سرتیپی سخنگوی شورای راهبردی اکران درباره مصوبات این جلسه گفت: با توجه به پیشنهادهای ارایه شده توسط صنوف کارگردانان، تهیه کنندگان، پخش کنندگان و سینماداران، جمع بندی‌های لازم در رابطه با قراردادهای یکسان پخش کنندگان و سینماداران صورت گرفت و به تصویب رسید و این قرارداد منبعد ملاک عمل خواهد بود.

وی افزود: نظام‌نامه اکران نیز پس از بررسی پیشنهادات صنوف به تصویب نهایی رسید و توسط رییس سازمان سینمایی ابلاغ خواهد شد و براین مبنا معین شد صنوف، نمایندگان خود برای حضور و تشکیل شورای صنفی را تا روز چهارشنبه مورخ ۲۱ اردیبهشت به معاونت ارزشیابی و نظارت معرفی کنند و ان‌شاالله اولین جلسه شورای صنفی در روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در خانه سینما تشکیل خواهد شد.

سخنگوی شورای راهبردی اکران بیان کرد: با تشکیل شورای صنفی تعیین جدید کف فروش با عنایت به قیمت بلیت سینماها، نظارت بر تعویض فیلم‌های جدید براساس قرارداد یکسان ابلاغ شده انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در این مرحله خوشبختانه با تصویب نهایی قراردادهای یکسان (تیپ) و نظام‌نامه امور جاری اکران به شورای صنفی سپرده می‌شود و شورای راهبردی به وظایف اصلی خود یعنی برنامه‌ریزی‌های کلان نمایش همچون رصد فضاهای جدید نمایشی، فضاهای تبلیغاتی، پیشگیری و ارائه راهکارهای قاچاق فیلم و تدوین شیوه‌های نوین تبلیغ و عرضه فیلم‌های سینمایی و … خواهد پرداخت که قطعا این امور می‌تواند عرصه‌های جدیدی را برای شکوفایی اقتصاد سینما به ارمغان آورد.

سخنگوی شورای راهبردی اکران یکی از ویژگی‌های شورای راهبردی اکران را حضور منظم رییس سازمان سینمایی عنوان کرد و گفت: این حضور موجب دلگرمی و انگیزه و مسئولیت پذیری همه اعضا و کاربردی شدن این جلسات شده است و آقای خزاعی امروز نیز این خبر مهم را دادند که مبالغ حمایتی مصوب مربوط به سال ۱۴۰۰ سینماداران، دفاتر پخش و فیلم‌های مشمول این حمایت، نهایتا تا یک‌ماه آینده پرداخت خواهد شد.

سرتیپی در پایان ضمن اعلام خبر اکران فیلم «مجبوریم» ساخته رضا درمیشیان با توجه به مشکلات و اضطرارهای خاص این فیلم در گروه آزاد از تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه اعلام کرد: جلسات شورای راهبردی اکران به‌طور منظم و هفتگی روزهای دوشنبه با حضور همه اعضا و رییس سازمان سینمایی تشکیل خواهد شد و با تاکید رییس سازمان، دبیر این شورا نیز از میان اهالی صنوف تشکیل دهنده این شورا انتخاب خواهند شد و من به‌عنوان سخنگو در خدمت اهالی سینما و رسانه‌های محترم خواهم بود.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • انفرادی
  27,606,170,00
 • روز صفر
  72,508,835,00
 • سگ بند
  268,957,250,00
 • شادروان
  86,128,730,00
 • قدغن
  2,229,005,00
 • لامینور
  3,402,450,00
 • مرد بازنده
  56,534,990,00
 • مغز استخوان
  1,924,755,00
 • موقعیت مهدی
  101,898,877,50
 • گل به خودی
  6,281,140,00