شرایط ثبت‌نام در حج ۱۴۰۱/ آسترازنکا و سینوفارم مورد تایید عربستان است | خبرگزاری صبا
امروز ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

شرایط ثبت‌نام در حج ۱۴۰۱/ آسترازنکا و سینوفارم مورد تایید عربستان است

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت اعلام کرد که ثبت‌نام متقاضیان تشرف به حج تمتع سال‌ جاری از ۱۸ اردیبهشت ماه آغاز می شود.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، اکبر رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت از آغاز ثبت نام حجاج حج ۱۴۰۱ به عربستان از ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه جاری از طریق سامانه «رزرو» حج و زیارت به آدرس reserve.haj.ir خبر داد و گفت: با توجه به شرایط اعلام شده از سوی وزارت حج و عمره عربستان به متقاضیان بالای ۶۵ سال روادید ارائه نخواهد شد و این دسته از افراد در صورت دریافت نکردن وجوه واریزی، در اولویت تشرف برای حج آینده خواهند بود درنتیجه از این عزیزان تقاضا می شود حالت فعلی را حفظ و انصراف ندهند تا در حج آینده از حق اولویت و امتیاز تثبیت نرخ ارز برخوردار شوند.

وی افزود: حدود ۲۲ هزار نفر از ثبت نام شدگان حج سال ۹۹ بالای ۶۵ سال هستند و این افراد با توجه به شرایط اعلامی در سال بعد در اولویت تشرف به حج قرار دارند.

رضایی تاکید کرد: در حج تمتع امسال حدود ۳۷ هزار نفر از حجاج کشورمان از بین کسانی که در کاروان های حج ۹۹ ثبت نام کرده و به دلیل لغو حج موفق به تشرف نشدند، انتخاب می شوند و واجد شرایط اعزام هستند و باید نسبت به تکمیل نام نویسی و انتخاب کاروان خود در تاریخ ذکر شده اقدام کنند.

صدور روادید برای متولدین ۱۰ تیرماه ۱۳۳۶ به بعد

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت اظهار کرد: ظرفیت در نظر گرفته شده برای حجاج ایرانی به میزان ۳۹ هزار و ۶۳۵ نفر است که بخشی از این سهمیه را نیروهای اجرایی ستادی و کاروانی، پزشکان و… تشکیل می دهند.

وی تاکید کرد: با توجه به اعلام شرایط از سوی وزارت حج و عمره عربستان، در حج تمتع سال جاری روادید حج صرفا برای متولدین ۱۰ تیرماه ۱۳۳۶ به بعد صادر خواهد شد.

آسترازنکا و سینوفارم واکسن‌های مورد تایید عربستان

رضایی درباره دیگر شرایط اعلامی از سوی عربستان توضیح داد: تمامی زائران واجد شرایط اعزام باید واکسن کامل را دریافت کرده باشند که از بین واکسن های مورد تایید وزارت بهداشت عربستان، واکسن آسترازنکا و سینوفارم در سبد واکسیناسیون در کشور ما قرار دارد که متقاضیان باید نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود از بین یکی از این ۲ واکسن اقدام کنند و همچنین از دیگر شرایط این است که ۷۲ ساعت قبل از اعزام به حج تست pcr منفی را در یکی از آزمایشگاه‌های مورد تایید انجام داده و مدارک لازم را در زمان تشرف در اختیار داشته باشند.

اعلام اولویت های بعد از خردادماه ۱۳۸۶ در صورت تکمیل نشدن ظرفیت کاروان‌ها

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت همچنین با اشاره به اینکه تاریخ ثبت نام اولیه افراد ملاک انتخاب آنان برای تشرف است و در این مرحله ثبت نامی های تا تاریخ ۱۳۸۶/۰۳/۲۲ مجاز به ثبت نام هستند، اعلام کرد: سامانه رزرو تا تکمیل ظرفیت کاروان‌ها باز است و در صورت تکمیل نشدن ظرفیت کاروان‌ها، اولویت های بعد از خردادماه ۱۳۸۶ اعلام خواهد شد.

وی همچنین از رایزنی و مکاتبات با وزارت حج و عمره عربستان مبنی بر افزایش سهمیه برای تشرف حجاج ایرانی خبر داد و گفت: در این باره با وزارت حج مکاتبه و به میزان ۵ هزار نفر درخواست شده است که در صورت اعلام ظرفیت جدید، مراتب اطلاع رسانی برای جذب زائران صورت خواهد گرفت و براساس اولویت، فراخوان خواهند شد.

رضایی با بیان اینکه برای اعزام تیم های کارشناسی و اجرایی برای عقد قرارداد و انجام اقدامات لازم پیگیر و منتظر پاسخ وزارت حج عربستان و صدور روادید آنان هستیم، تصریح کرد: تیم های اجرایی برای انعقاد قراردادهای لازم درباره اسکان، حمل و نقل، خدمات تغذیه و تدارکات و … با طرف های قرارداد عازم خواهند شد.

معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت همچنین خاطرنشان کرد: رایزنی‌های لازم درباره انجام واکسیناسیون زائران و نیز انجام تست pcr در مراکز مورد تایید و صدور کارت واکسیناسیون و شرایط و نحوه برگزاری جلسات آموزشی با وزارت بهداشت هماهنگی لازم صورت گرفته است.

وی در پایان با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده با سازمان هواپیمایی کشوری و هواپیمایی جمهوری اسلامی، تاریخ آغاز اعزام زائران را ۱۵ ذی‌‌القعده برابر با ۲۴ خردادماه اعلام کرد و گفت که در این تاریخ عملیات حج تمتع ۱۴۰۱ آغاز و ۲۹ ذیحجه مصادف با ۷ مرداد ماه به پایان می رسد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • انفرادی
  27,606,170,00
 • روز صفر
  72,508,835,00
 • سگ بند
  268,957,250,00
 • شادروان
  86,128,730,00
 • قدغن
  2,229,005,00
 • لامینور
  3,402,450,00
 • مرد بازنده
  56,534,990,00
 • مغز استخوان
  1,924,755,00
 • موقعیت مهدی
  101,898,877,50
 • گل به خودی
  6,281,140,00