1

محسن پرویز دبیر علمی دومین دوره جایزه شهید سلیمانی شد

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، اولین جلسه شورای علمی دومین دوره جایزه شهید سلیمانی برگزار شد.

در این جلسه مقرر شد تا علاوه بر تجلیل از آثار پژوهشی برتر منتشر شده در سال‌های 1399 و 1400، پژوهشگران و مراکز پژوهشی برتر نیز معرفی و از آن‌ها تجلیل به‌ عمل آید.

همچنین در این جلسه بر ضرورت ثبت جایزه شهید سلیمانی به‌عنوان یک رخداد علمی و پژوهشی تأکید شد.

شورای علمی دومین دوره دوسالانه انتخاب آثار برتر پژوهشی دفاع مقدس و مقاومت در این جلسه برگزاری نشست­‌های تخصصی با موضوع «ضرورت پژوهش درباره دفاع مقدس و مقاومت»، تبدیل موضوع پژوهش درباره دفاع مقدس و مقاومت به گفتمان عمومی در سطح جامعه علمی کشور، لزوم ارتباط با پژوهشگاه‌ها و اندیشکده‌ها، لزوم برطرف کردن موانع پژوهش و ایجاد سازوکار لازم برای توجه مراکز علمی به موضوع مهم پژوهش در حوزه دفاع مقدس و مقاومت و حمایت مالی و معنوی از پایان‌نامه‌های دکتری با موضوع پژوهش درباره دفاع مقدس و مقاومت را از اقدامات مهمی برشمردند که باید در خلال روند اجرای این دوسالانه اجرایی و عملیاتی شود.

همچنین در این جلسه با اتفاق‌نظر اعضای شورای علمی، محسن پرویز به‌عنوان دبیر علمی دومین دوره دوسالانه انتخاب آثار برتر پژوهشی دفاع مقدس و مقاومت (جایزه شهید حاج قاسم سلیمانی) انتخاب شد.

محسن پرویز در اولین دوره جایزه شهید حاج قاسم سلیمانی نیز سمت دبیر علمی این جایزه را بر عهده داشته است.

از سوابق محسن پرویز می‌توان به رییس انجمن قلم ایران، عضو شورای عالی کتاب سازمان صداوسیما، دبیر علمی دومین جایزه ادبی شهید اندرزگو، دبیر جایزه جهانی فلسطین، عضو هیات‌مدیره انجمن قلم ایران، معاونت امور فرهنگي وزارت ارشاد اشاره کرد.

انتهای پیام/