ترم نخست پروژه کلکین با هدف مهارت‌آموزی زنان افغانستانی آغاز شد | خبرگزاری صبا
امروز ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

ترم نخست پروژه کلکین با هدف مهارت‌آموزی زنان افغانستانی آغاز شد

ترم نخست پروژه کلکین ویژه زنان و دختران افغانستانی در نخستین روزهای اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ آغاز می‌شود.

به گزارش صبا، ترم نخست پروژه کلکین، با شعار «مهارت‌آموزی و ایجاد فرصت‌های شغلی در زمینه دیزاین»، ویژه زنان و دختران افغانستانی در نخستین روزهای اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ آغاز به کار کرد.

تورج صابری‌وند مدیر پروژه کلکین با اعلام اینکه از زمان انتشار فراخوان عمومی ثبت‌نام در ۱۷ اسفند سال گذشته، ۵۳۶ نفر در پروژه نام‌نویسی کرده‌اند، از برگزاری نشست افتتاحیه این پروژه در روز ۴ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: پس از آنالیز و بررسی‌های اولیه و ارزیابی متقاضیان در جلسه آنلاین افتتاحیه، نخستین ترم پروژه کلکین از پنجشنبه‌ هفته جاری آغاز خواهد شد.

او با بیان اینکه همکار اصلی پروژه کلکین در برگزاری کلاس‌های آموزشی، مدرسه هنر و دیزاین «اینورس» خواهد بود، توضیح داد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، پروژه کلکین در قالب ۲ ترم آموزشیِ کلاس‌محور برگزار می‌شود و پس از آن نیز دانش‌آموختگان در پنل‌های تخصصی انتقال تجربه و شبکه‌سازی با حضور استادان و صاحب‌نظران حوزه دیزاین و همچنین پنل مهارت های نرم شرکت می‌کنند تا با نیازها و واقعیت‌های بازار کار آشنا ‌شوند و مهارت‌های لازم را برای ورود جدی به بازار کار فراگیرند.

به گفته مدیر شرکت بین‌المللی وند، متقاضیان پروژه کلکین در ترم اول ابتدا سرفصل‌های مربوط به سواد دیزاین را فرا می‌گیرند و همزمان نیز در مدرسه هنر و دیزاین «اینورس» دوره‌ آنلاین آموزشی نرم‌افزارهای ایلاستریتور و فوتوشاپ (مقدماتی و پیشرفته) را دریافت می‌کنند.

صابری‌وند درباره مواد آموزشی و جزئیات کلاس سواد دیزاین توضیح داد: دوره سواد دیزاین به مدت تقریبی دو ماه و در قالب هشت جلسه دو ساعته برگزار می‌شود که در آن علاوه بر آموزش «تفکر دیزاین» (Design Thinking)،‌ دانشجویان این دوره با مفاهیمی نظیر Fluency  وSaliency، شخصیت دیزاین‌، رنگ و نشانه‌شناسی، پروتوتایپینگ و شیوه ارائه و بهبود دیزاین‌ها آشنا می‌شوند.

او افزود: در ترم دوم این دوره دانشجویان در کارگاه‌های تخصصی وب‌دیزاین و گرافیک‌دیزاین شرکت خواهند کرد.

صابری‌وند در پایان اظهار کرد: از آنجایی که ترم دوم کلکین کاملا پروژه‌محور خواهد بود، در آن هیچ‌گونه محتوای تئوریکی تدریس نمی‌شود و شرکت‌کنندگان از ابتدای این دوره دیزاین را به شکل عملی و حرفه‌ای زیر نظر استادان دوره شروع خواهند کرد.

کلکین، یک دوره آموزشی و مهارت‌آموزی رایگان و داوطلبانه در حوزه دیزاین است که شرکت بین‌المللی «وند» بانی برگزاری آن است. این دوره آموزشی که ویژه زنان و دختران افغانستانی در حوزه آموزش دیزاین و توانمندسازی آنها برای حضور در بازار کار است، همزمان با روز جهانی زن (هشتم مارس ۲۰۲۲) آغاز شده است.

در این پروژه علاوه بر مدرسه هنر و دیزاین «اینورس» که همکار اصلی برگزاری دوره‌های آموزشی است و آموزش دوره‌های تخصصی نرم‌افزارهای دیزاین کلکین را برعهده دارد، ۳۲ شرکت و استارتاپ‌ ایرانی نیز با کلکین اعلام همراهی و اعلام کرده‌اند و در راستای مسئولیت اجتماعی خود، فرصت‌های شغلی مرتبط را در اختیار دانش‌آموختگان این دوره قرار می‌دهند و مسیر ورود به بازار کار را برای آنها تسهیل می‌کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • انفرادی
  27,606,170,00
 • روز صفر
  72,508,835,00
 • سگ بند
  268,957,250,00
 • شادروان
  86,128,730,00
 • قدغن
  2,229,005,00
 • لامینور
  3,402,450,00
 • مرد بازنده
  56,534,990,00
 • مغز استخوان
  1,924,755,00
 • موقعیت مهدی
  101,898,877,50
 • گل به خودی
  6,281,140,00