ممنوعیت فعالیت یا مرخصی برای ادامه تحصیل/ المیرا شریفی‌مقدم فعلا اجرا ندارد؟ | خبرگزاری صبا
امروز ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸
صبا گزارش می‌دهد؛

ممنوعیت فعالیت یا مرخصی برای ادامه تحصیل/ المیرا شریفی‌مقدم فعلا اجرا ندارد؟

از دیشب خبرهای تاییدنشده درباره ممنوعیت فعالیت المیرا شریفی مقدم مجری و گوینده شبکه خبر منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون صبا، نهم فروردین ۱۴۰۱ همزمان با برگزاری بازی تیم ملی قوتبال ایران مقابل تیم ملی فوتبال لبنان در بازی‌های انتخابی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ که در شهر مشهد برگزار می‌شد، جمعی از خانم‌ها با وجود داشتن بلیت پشت نرده‌های ورودی ورزشگاه امام رضا(ع) متوقف شده بودند و اجازه ورود به آن‌ها داده نشد و البته با دخالت نیروی انتظامی و حفاظتی ورزشگاه هم رو به رو شدند که واکنش‌های گسترده‌ای در رسانه‌ها و فضای مجازی ایجاد کرده بود.

چهره‌های فرهنگی هنری، اهالی رسانه و ورزشکاران متعددی درباره این اتفاق اظهارنظر کردند و به رفتار نامناسب با آن‌ها واکنش نشان دادند. یکی از این فعالان رسانه‌ای المیرا شریفی مقدم، مجری و گوینده خبر است که در توئیتر شخصی خود به این مساله واکنش نشان داد و بعد از مدتی آن را از صفحه شخصی خود حذف کرد.

متن توئیت المیرا شریفی مقدم:

«یک بلیت فروشی ساده را بلد نیستند انجام بدهند چه برسد به حل مشکلات کلان اقتصادی!»

و اما محمد زارعی خبرنگار ورزشی شب گذشته یکم اردیبشهت ۱۴۰۱ در صفحه شخصی خود با انتشار یک توئیت از ممنوع الفعالیت شدن المیرا شریفی مقدم خبر داد و نوشت: «مهم و فوری؛ المیرا شریفی، گوینده اخبار شبکه‌خبر به خاطر توییت درمورد اتفاقاتی که برای بانوان کشورمان در جریان بازی تیم‌ملی با لبنان افتاد، ممنوع‌الکار شد.

خانم شریفی از مجریان شجاع صداوسیما بودندکه درگذشته هم در مورد مشکلات اقتصادی واجتماعی مردم واکنش‌های محکمی داشتند.»

توئیت زارعی بسیار واکنش برانگیز بود و حدس و گمان‌های زیادی در رد و تایید این خبر بین رسانه‌ها رد و بدل می‌شد که شریفی مقدم با انتشار یک توئیت دیگر حدس و گمان‌ها در مورد ممنوع الکاری خود را استوارتر کرد.

شریفی مقدم ساعاتی پیش در صفحه توئیتر خود نوشت: «ترم چهارم مقطع دکتری علوم ارتباطات؛ وقت گرفتن مرخصی و زمان برای کسب آمادگی برای شرکت در آزمون جامع است. برقرار باشید.»

لازم به ذکر است که فصل سوم برنامه صبحگاهی «چاپ اول» شبکه خبر هم که توسط المیرا شریفی‌مقدم و محمدحسین قاسمی از شبکه خبر پخش می‌شد، چهارشنبه هفته گذشته ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ با پخش بالغ بر ۳۰ قسمت از این فصل از کنداکتور شبکه خبر کنار گذاشته شد.

فصل سوم «چاپ اول» به تهیه کنندگی احمد موسویان و سردبیری میکائیل دیانی که از ۹ اسفند ۱۴۰۰ آغاز شده بود بنابر محتوای توئیتی که میکائیل دیانی در صفحه شخصی خود منتشر کرده بود، به دلیل تغییرات مدیریتی و ساختاری در معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما متوقف شده است.

میکائیل دیانی سردبیر «چاپ اول» شبکه خبر در توئیتر خود نوشت: «معاونت سیاسی در تغییر ساختار؛ کل شبکه را در معاونت ادغام کرد؛ چاپ اول که حتی متولی‌اش شبکه هم نبوده و در بسیج صدا و سیما تولید می‌شده دیگر اصلا نمی‌خواهد. حالا اینکه یکباره می‌گویند امروز برنامه آخرتان بود و به زحمت بچه‌ها و برند تلویزیون توجهی نمی‌کنند؛ لابد یک مدیریت مدرن است.»

تحلیل و بررسی بیانیه زنان سینماگر و موضوع آزار جنسی و حقوق زنان در عرصه سینما و سایر صنوف و حرفه‌های کشور در تلویزیون را هم دلیل توقف برنامه «چاپ اول» دانسته اند ولی توئیت سردبیر برنامه این احتمال را کنار گذاشت.

برنامه تلویزیونی «گفتگوی زنده شهرفرنگ» شبکه خبر نیز پس از پخش ۳۵۲ قسمت برنامه در هفت سال تعطیل شد.

حمیدرضا مدقق مجری-کارشناس «شهرفرهنگ» هفته گذشته ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ در صفحه مجازی خود با اعلام این خبر نوشت: «به دلیل تغییر در جدول پخش برنامه‌های شبکه خبر، «گفتگوی زنده شهرفرنگ» دیگر پخش نخواهد شد.

آخرین پنجشنبه سال گذشته، سیصد و پنجاه و دومین (آخرین قسمت) این برنامه اجرا شد. خوشوقتم که قریب به هفت سال مسئولیت یکی از طولانی‌ترین برنامه‌های تخصصی شبکه خبر را برعهده داشتم.

از همه همکارانم، اهالی فرهنگ و هنر و به ویژه مخاطبان این برنامه که در این مدت همراه شهرفرنگ بودند، سپاسگزاری می‌کنم.»

محمد کفیلی

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • انفرادی
  27,606,170,00
 • روز صفر
  72,508,835,00
 • سگ بند
  268,957,250,00
 • شادروان
  86,128,730,00
 • قدغن
  2,229,005,00
 • لامینور
  3,402,450,00
 • مرد بازنده
  56,534,990,00
 • مغز استخوان
  1,924,755,00
 • موقعیت مهدی
  101,898,877,50
 • گل به خودی
  6,281,140,00