آرژانتین «بازندگان قهرمان» را به اسکار ۲۰۲۰ فرستاد | خبرگزاری صبا
امروز ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۷

آرژانتین «بازندگان قهرمان» را به اسکار ۲۰۲۰ فرستاد

سینماگران آرژانتینی درام رابین‌هودی «بازندگان قهرمان» را برای رقابت در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار نود و دوم انتخاب کردند.

به گزارش صبا به نقل از هالیوودریپورتر، آکادمی فیلم آرژانتین با انتشار بیانیه‌ای در روز دوشنبه ۲۳ سپتامبر اعلام کرد «بازندگان قهرمان» به کارگردانی سباستین بورنستین را به عنوان نماینده سینمای این کشور در بخش بهترین فیلم خارجی مراسم اسکار ۲۰۲۰ برگزیده است.

«بازندگان قهرمان» یک درام سرقتی است که قصه آن در سال ۲۰۰۱ و دوره وجود مشکلات مالی در آرژانتین بازمی‌گردد. این اثر روایتی رابین‌هودی از گروهی از همسایگان ساکن حومه شهر است که توسط یک بازیکن سابق فوتبال رهبری می‌شوند تا پولی را که توسط یک وکیل مشکوک و یک کارگزار بانکی فاسد به یغما رفته است، بازپس گیرند؛ پولی که این افراد برای راه‌اندازی مجدد تاسیسات کشاورزی منطقه خود جمع کرده بودند.

«بازندگان قهرمان» در واقع اقتباسی سینمایی از رمانی به نام «La noche de la usina» به قلم ادواردو ساچری است که پیش از فیلمنامه درام جنایی «راز چشمان آن‌ها» را نوشته است؛ فیلمی که در سال ۲۰۱۰ جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی اسکار هشتاد و دوم را از آن خود کرد.

«بازندگان قهرمان» هم اکنون پرفروش‌ترین فیلم محلی در آرژانتین است و با ۴٫۳ میلیون دلار فروش بعد از «داستان اسباب‌بازی۴»، «انتقام‌جویان: پایان بازی» و «شیرشاه» در رتبه چهارم رده‌بندی کلی باکس‌آفیس این کشور قرار دارد.

آرژانتین به جز افتخاری که یک بار با «راز چشمان آن‌ها» در اسکار سال ۲۰۱۰ کسب کرد، در سال ۱۹۸۵ نیز توانست با فیلم «گزارش رسمی» به کارگردانی لوئیس پوئنسو، اسکار بهترین فیلم خارجی آن سال را کسب کند.

اشکان مزیدی

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است